Яке церковне свято сьогодні, 3 червня / ua.depositphotos.com

3 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують мучеників Лукілліана та інших. У народі день прозвали Лук'ян Вітряк. Про традиції та прикмети 3 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

3 червня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Відео дня

3 червня за новим календарним стилем (16 червня - за старим) - день пам'яті мучеників Лукілліана та інших.

Лукілліан жив у Нікомідії, у III столітті. Він до самої старості був язичницьким жерцем, але потім переконався в хибності цієї віри та навернувся до християнства. Лукілліан охрестився і став проповідувати - під його впливом християнами стали й інші його земляки.

Але незабаром на колишнього жерця донесли правителю міста - той викликав старця до себе і став примушувати повернутися в язичництво. Лукілліан відмовився і його кинули в темницю. Там старець зустрів чотирьох отроків-християн - Клавдія, Іпатія, Павла і Діонісія. Усіх їх Лукілліан наставляв - учив вірити і не боятися тортур. Коли мучеників хотіли спалити в печі, то полум'я згасло і чудесним чином мученики залишилися неушкодженими. Тоді правитель, щоб вони не розбурхували народ, відіслав їх усіх до Візантії на страту. У тамтешній в'язниці християн відвідувала діва Павла, приносила їжу та лікувала. Саме Павла підтримувала отроків і старця перед стратою, а незабаром і сама, як сповідниця Христа, пішла на страту.

Церковне свято 3 червня за старим стилем

3 червня за старим календарним стилем згадують рівноапостольних царя Костянтина і матір його царицю Олену.

Про що говорять прикмети на 3 червня

3 червня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

У народному календарі 3 червня - свято Лук'ян Вітряк, Луки Вітряника. Назву святу дали вітри, які зазвичай супроводжували цей час, а цього дня наші предки стежили за тим, куди дме вітер.

За прикметами погоди судять про майбутній урожай:

  • вранці туман стоїть низько над водою - до ясної та погожої погоди;
  • іде проливний дощ - до багатого врожаю грибів;
  • гроза почалася - сінокіс буде поганим.

Якщо 3 червня дме південний вітер 3 червня - до врожаю ярих, північно-західний - до сирої погоди, північно-східний - до затяжних дощів, а східний - до хвороб.

Що не можна робити 3 червня

Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки та сварок, наклепу, жадібності, заздрості, зневіри. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.

За народними прикметами не варто позичати або давати в борг гроші - будеш довго ходити в боргах і купувати дорогі речі - пустиш гроші на вітер. Не радять носити із собою багато грошей - до втрати готівки.

Що можна робити 3 червня

У святого Лукілліана просять просити сил подолати життєві труднощі.

Сьогодні радять відчинити вікна і провітрити дім - протягом видує все недобре. Вважається, що якщо вивісити на вулицю прання і речі хворої людини, то вітром віднесе хворобу. Якщо цього дня вітер південний, то незаміжнім дівчатам потрібно стати до нього спиною і розкинути руки - "надує" хорошого нареченого.

3 червня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Опанас, Денис, Дмитро, Павло, Поліна, Семен, Софія, Уляна, а також Олена, Андрій, Касьян, Костянтин, Кирило, Михайло та Федір.

Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: