Яке церковне свято сьогодні, 6 червня / фото УНІАН

6 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують преподобного Віссаріона, чудотворця Єгипетського. Про традиції та прикмети 6 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

6 червня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Відео дня

6 червня за новим календарним стилем (19 червня - за старим) - день пам'яті преподобного Віссаріона.

Преподобний Віссаріон жив у V столітті. Сам він був родом із Єгипту, але постійно подорожував святими місцями, щоб більше дізнатися про чернече життя. Він був у Єрусалимі, а також у Йорданській пустелі у пустельників. Коли Віссаріон повернувся, то прийняв постриг і дав обітницю безмовності.

Преподобний їв раз на тиждень, траплялося, що не їв і не пив протягом 40 днів. Господом Віссаріон був наділений даром чудотворення: після його молитви непридатна для пиття вода перетворювалася на чисту і солодку, а в посуху за молитвою святого йшов дощ. Крім цього, Віссаріон виганяв бісів і міг переходити річки - немов ішов по суші. Але робив він це приховано, бо не хотів слави, і щоразу сам дивувався своїм чудесам.

Знали преподобного, як смиренну і скромну людину. Відомий випадок, як одного разу священик велів одному з ченців, що згрішили, вийти з храму. Тоді разом із ним вийшов і Віссаріон, сказавши при цьому: "І я грішний". Помер преподобний у глибокій старості.

Церковне свято 6 червня застарим стилем

6 червня за старим календарним стилем згадують преподобного Симеона Стовпника на Дивній горі.

Про що говорять прикмети на 6 червня

6 червня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

За прикметами дня судять, яким буде літо:

  • якщо цього дня похолодало - до середини серпня встановиться гарна погода;
  • ясний день видався - до гарного врожаю;
  • багато бджіл - до ясної погоди;
  • вітер східний - літо буде дощовим, а якщо західний - спекотним.

У народному календарі 6 червня - свято Ларіон Пропольник, назвали його так на честь святого Іларіона Нового, пам'ять якого також звершується цього дня.

Що не можна робити 6 червня

Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква не схвалює сварки, плітки, наклеп, виступає проти образ, жадібності, заздрості та зневіри. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.

За народними прикметами сьогодні не можна скаржитися на проблеми, бо їх тоді довго не вдасться позбутися. Не радять вирушати в далеку дорогу, змінювати роботу, укладати важливі угоди, а також ділитися своїми планами - задумане не збудеться.

Що можна робити 6 червня

У святого Віссаріона просять сил, щоб винести життєві труднощі, також він покровительствує творчим людям. Святого Іларіона просять зміцнити сім'ю і додати благополуччя, а також зцілити і вберегти від хвороб.

Сьогодні прийнято працювати по дому, а також займатися прополкою городу. У народі вважають, що якщо Ларіон Пропольник співпаде зі спадаючим Місяцем, то бур'янів вдасться надовго позбутися. Раніше ми розповідали, коли буде молодик у червні 2024. Також згідно з повір'ями, сьогодні потрібно обов'язково полити квіти або город - здоров'я буде міцним, а на незаміжніх дівчат чекає удача в коханні.

6 червня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Георгій, Сусанна, Іларіон, Лук'ян, Віссаріон, а за старим стилем - Іван, Микита, Семен, Степан (Стефан), Федір, Олена.

Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: