Всесвітні свята 26 липня / ua.depositphotos.com

В Іспанії, Бразилії, Португалії - День бабусі і дідуся, в Японії - День привидів, в США - День ФБР, День державності штату Нью-Йорк, День незалежності інвалідів, День "Все або нічого", День кавового мілк-шейка, День хрусткого рогалика, на Кубі - День національного повстання, на острові Саба - карнавальний понеділок, на Віргінських островах - День молитви від урагану, на Мальдівах - День Незалежності, в Барбадосі - День національного значення, в Індії - День Перемоги в Каргільской війні.

Пам'ятні дати 26 липня, річниці та події

Дата заснування ФБР / Фото Kintarojoe via flickr.com

У 1908 році в Міністерстві юстиції США було створено бюро розслідувань. Нинішня назва - Федеральне бюро розслідувань (FBI) воно отримало в 1935 році. ФБР підпорядковане генеральному прокурору. Його офіційний девіз - "вірність, сміливість, чесність". Основними сферами діяльності ФБР є боротьба з тероризмом і організованою злочинністю, контррозвідувальна робота, боротьба з наркобізнесом і тяжкими злочинами проти особистості, а також розслідування порушень громадянських прав. У віданні бюро знаходиться найбільший в країні центр реєстрації злочинів і злочинців. Порядок розслідування, проведеного ФБР, регламентований федеральним кримінально-процесуальним законодавством, рішеннями Верховного Суду США, наказами, інструкціями і приписами президента і генерального прокурора. Директор ФБР призначається строком на десять років президентом США "за порадою і за згодою Сенату". Штаб-квартира ФБР розташована в будівлі ім. Едгара Гувера у Вашингтоні.

У 1788 році 11-м штатом США став штат Нью-Йорк.

Читайте такожДень Ангела Ольги 2021: історія свята, привітання у віршах і листівкахУ 1805 році через виверження Везувію була зруйнована велика частина Неаполя, близько 26 тисяч людей загинули.

У 1865 році після смерті відомого англійського доктора Джеймса Беррі з'ясувалося, що протягом декількох десятків років під цим ім'ям ховалася жінка.

У 1989 році 24-річному американському студенту Роберту Моррісу було пред'явлено звинувачення в створенні і запуску комп'ютерного вірусу, що паралізував 2 листопада 1988 роботу більше шести тисяч комп'ютерів в США. Морріс став першим творцем хробака, підданим кримінальному переслідуванню. B 1990 році він був засуджений до трьох років пробації (засуджений звільняється від покарання за умови гарної поведінки; застосовується до неповнолітніх правопорушників і вчинили злочин вперше), до 400 годин громадських робіт і оштрафований на 10 050 доларів. Роберт подав апеляційну скаргу, але програв. Втім, після цих подій Морісса очікував успіх: він закінчив університет, отримав докторський ступінь, засновував і інвестував в IT-компанії, склав черговий діалект Ліспа і вніс поправку в десяте правило Грінспена. Зараз - ад'юнкт-професор Массачусетського технологічного інституту. А дискета з вихідним кодом хробака Морріса зберігається в Бостонському Музеї науки.

Читайте такожЗорепад Персеїди принесе трьом знакам Зодіаку удачу в коханні: хто щасливийУ 1995 році представники 15 країн Європейського союзу підписали Конвенцію про створення Європолу.

У 1998 році в Іллінойсі 246 парашутистів склали живе коло в небі. Це - світовий рекорд.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 26 липня святкує "Собор Архангела Гавриїла". Архангел Гавриїл кілька разів згадується в Біблії. Саме він знаходився поруч з Марією і охороняв її.  

Що сьогодні не можна робити

Не можна важко фізично працювати. В цілому, будьте обережні в цей день.

Прикмети на 26 липня     

Прикмети 26 липня / Фото: REUTERS

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • погода суха - осінь буде тепла;
  • йде дощ - урожай буде поганим;
  • багато мошкари - буде багато грибів.

Іменини 26 липня

Іменини у Гавриїла, Степана, Маркіяна і Антона.

Вас також може зацікавити: