УНІАН з'ясував, чого боїться колорадський жук / фото ua.depositphotos.com

Колорадський жук - справжнє лихо для кожного городника, який вирощує картоплю. Повністю позбутися цих шкідників дуже складно, адже вони доволі живучі, і швидко розмножуються. Крім того, жук колорадський швидко виробляє імунітет до різних отрут. УНІАН спробував розібратися, чим можна врятуватися від колорадського жука.

Чого боїться колорадський жук

Говорячи про те, як позбутися колорадського жука назавжди, багато дачників одразу згадують про "хімію". Чомусь усі переконані, що розпрощатися зі шкідниками допоможуть тільки дорогі магазинні засоби, однак насправді це не так. У цій справі вам допоможе один народний метод - висаджування інших культур поруч із картоплею.

Зокрема, цей смугастий шкідник боїться гірчиці. Можете посадити її поруч із грядками або обприскати розчином із господарським милом. Просто змішайте 100 г сухої гірчиці з літром води і натріть туди трохи мила.

Відео дня

Що посадити від колорадського жука

Дачники стверджують, що є ціла низка рослин, які можна посадити поруч із картоплею, щоб не з'являлися смугасті шкідники. Давайте розберемося, який запах відлякує колорадського жука. Приміром, це може бути коріандр або кущова квасоля. Остання, до речі, ще й наситить ґрунт киснем, а його картопля любить. Але це далеко не повний список того, що посадити поруч із картоплею рекомендують досвідчені городники.

Які трави відлякують колорадського жука:

  • пижмо - ця рослина має яскраво виражений запах. Він і відлякує шкідників;
  • петрушка - ще одна рослина зі списку тих, що можна саджати поруч із картоплею. Її запах може бути неприємним для цих жучків, тому посадка петрушки поблизу картопляних культур може допомогти відлякати шкідників;
  • м'ята - її запах відлякуватиме смугастого жучка від картоплі;
  • розмарин - ця трава також має сильний запах, який відлякує шкідників.

Але і це не все, що можна садити поруч із картоплею, щоб не було колорадських жуків. Також допомогти в цій справі може гарбуз, цибуля та часник.

Однак важливо розуміти, що садити поруч із картоплею різні трави - не завжди правильна стратегія. Краще використовувати комбінований захист і обробити картоплю різними народними засобами. Коли визначитеся, що посадити від колорадського жука, не забудьте прочитати, чим обробити картоплю перед посадкою.

Вас також можуть зацікавити новини: