Співак Олег Псюк / instagram.com/kalush.official

KALUSH: Артисти, які з РФ спостерігають за вбивствами дітей та знищенням міст в Україні, стають співучасниками цього злочину

10:00, 18.03.2022
3 хв. 10244

Український співак KALUSH (Олег Псюк) в інтерв'ю УНІАН розповів, чому зараз важливо допомагати Збройним силам України, що йому допомагає триматися у ці непрості для нашої країни часи, та чим буде займатись після перемоги.

Нещодавно стало відомо, що гурт Kalush Orchestra представлятиме Україну на Євробаченні-2022. Зараз у вас мала б бути активна підготовка до конкурсу. Війна внесла корективи у ваші плани, чи ви продовжуєте готуватися до Євробачення, ховаючись в укритті?

Робота над концепцією номеру зараз триває. Підготовку, звісно, ускладнює війна. Перші дні намагалися спуститися в укриття в нашому будинку. 

Та основне наше бажання зараз, щоб війна закінчилася і всі наші знайомі та рідні були живими. Я вірю, що перемога за нами, інакше і бути не може.

Ви мешкаєте у Києві, де щодня лунають сирени та чутно вибухи. Що допомагає вам триматися у такий непростий час?

Ми створили волонтерську організацію, нас уже 20 осіб. І ми допомагаємо людям знайти прихисток, транспорт, перебратися, знайти ліки — дуже актуально зараз. Дуже багато людей у східних областях лишилися в окупації, і вони не можуть дістати ліки, навіть з їжею у декого бувають проблеми. Ми займаємося тим, що всі ці питання допомагаємо розв’язати.

Я періодично буваю в Івано-Франківську, оскільки частина наших волонтерів там. Тому багато допомагаємо жінкам та дітям безпечно дістатися та розмістися на західній Україні, а також перетнути кордон.

Тож мені допомагають тримати себе в руках волонтерська діяльність, допомога нашим військовим і творчість.

Мені здається, що кожен українець зараз робить все можливе, щоб підтримати якось наших бійців. Від цього залежить наша спільна перемога над ворогом. Наш МС КилимМен долучився до лав територіальної оборони ЗСУ. Зараз він захищає столицю України від окупантів.

Ми створили волонтерську організацію, нас уже 20 осіб, - співак / instagram.com/kalush.official

Нині багато зірок, особливо тих, хто поїхав заробляти гроші в країні агресорі, мовчать про війну в Україні. Що ви думаєте з цього приводу?

Я вважаю, що назад в Україну їм дороги немає. Кожен українець, який поважає свою державу, народ, не стоїть осторонь, підтримують один одного. Ті, хто лишився у країні агресорі і просто споглядає, як на їхній Батьківщині вбивають мирних громадян, дітей та знищують цілі міста, стають співучасниками цього злочину.

Ваша пісня "Stefania", з якою ви поїдете на Євробачення, зараз набула дещо іншого сенсу. Вона стала мегапопулярною в соціальних мережах, українці знімають під неї патріотичні відео...

"Stefania" - це пісня про мою маму, їй я її присвятив. Але наша пісня стала піснею-подякою не лише для неї, зараз "Stefania" звучить для всіх мам, які переживають за своїх дітей та оберігають їх від лиха війни.

Ви сказали, що беззаперечно вірите у нашу перемогу. А що ви зробите в першу чергу, коли почуєте такі заповітні для кожного українця слова: "Ми перемогли!"?

Подякую нашим ЗСУ за цю перемогу та побачуся з усіма своїми, з ким не маю змоги бачитися зараз.

Що у такий час ви сказали б українцям?

Мене приємно здивувала вся країна, я такої згуртованості не бачив ще ніколи. Хочу сказати тільки одне: ми обов’язково переможемо! Кожному з нас потрібно прикладати зараз максимум зусиль, підтримувати один одного і йти до перемоги!

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся