Гендерні підсумки місцевих виборів від громадського моніторингового проєкту #вибориБЕЗсексизму

13:05, 19 листопада 2020

Цього року кількість жінок, які кандидатували до місцевих рад та на посади очільників громад, була рекордною за всю історію місцевих виборів. Загалом політичні партії включили до списків майже 45% жінок, що дещо більше мінімально необхідної квоти 40% на виборах з пропорційною системою. Попри це, жінки не завжди почували себе в безпеці, зокрема, через сексизм та дискримінацію, яку застосовували відносно них, як опоненти, так і виборці. Це довів перший в Україні чат-бот, який зафіксував майже 50 повідомлень від свідків сексизму та постраждалих від нього кандидаток за передвиборчий період.

Жіночі громадські організації оприлюднять гендерні підсумки місцевих виборів в рамках незалежного моніторинговий проєкт #вибориБЕЗсексизму, в рамках якого працював електронний помічник та гаряча телефонна лінія, де кандидатки отримували безкоштовну юридичну та психологічну допомогу. Під час пресконференції експертки дадуть відповіді на питання, чи дійсно завдяки квотам жінки отримали доступ до влади, і які законні та незаконні механізми застосовували політичні партії, аби оминути виконання квоти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

+
Погоджуюся
Продовжуючи переглядати www.unian.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом , і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності