Холодна погода встановиться в Україні в грудні / УНІАН

Перші морози прийдуть в Україну в середині листопада.

Про це розповів "Фактам" народний синоптик Леонід Горбань.

Читайте такожПогода на сьогодні: в Україні потепліє, місцями пройдуть дощі (карта)

"Потім потепління, а справжню зиму слід очікувати з 12 грудня. Перші чотири дні листопада температура вдень коливатиметься від 10 до 14 градусів тепла. Потім температура впаде і протягом п'яти днів буде триматися в межах 6-9 градусів тепла. З 12 по 22 листопада можливі невеликі, але стійкі морози - до мінус 4. А 17-18 листопада температура може опуститися навіть до мінус 9-11 градусів. 23 листопада знову прогнозується потепління, і до кінця місяця триматиметься плюсова температура", - розповів він.

За прогнозом Горбаня, зима в Україні розпочнеться 12 грудня. Перші чотири дні грудня буде мінусова температура, потім п'ять днів плюсова - до 4 градусів тепла. А з 12 грудня і до кінця місяця - одні "мінуси".

Втім, морози будуть несильними, максимум мінус 12. І тільки 24-25 грудня температура може опуститися до 13-15 градусів морозу. Наступні місяці також будуть холодними: весь морозний січень, а лютий буде навіть холоднішим за січень. Морози будуть досягати 18-20 градусів. Очікуються також рясні снігопади. Великих періодів відлиги не передбачається. Практично вся зима буде дуже сніжною.

А народний синоптик Володимир Деркач вважає, що морози прийдуть на початку листопада

"Друга декада листопада буде холодною, можливі нічні заморозки, і навіть вдень повітря не буде сильно прогріватися, можливі також невеликі опади. У середині листопада може на кілька днів потеплішати, а потім прийде дуже відчутний холод зі снігом. Холодна погода буде триматися у третій декаді листопада. Наприкінці місяця можливі опади різної інтенсивності, у деякі дні - дуже сильні, температура повітря буде мінусовою", - повідомив він.

За прогнозом Деркача, зимова погода прийде в Україну в першій декаді грудня. З середини першої десятиденки місяця настане відлига. Температура буде плюсовою. Друга декада грудня буде відрізнятися нетипово теплою погодою, іноді з невеликими опадами. Тільки у свято Миколая трохи похолодає. Спочатку прийдуть нічні морози, а потім і денні, можливі невеликі опади. Це похолодання протримається до кінця року.

Нагадаємо, за довгостроковими прогнозами, зима 2019-2020 в Україні буде примхливою.