Березень 2024 в Україні буде теплим / Фото ua.depositphotos.com

Погода у березні потішить українців теплом та сонечком, однак періоди дощів також спостерігатимуться. Про це розказав метеоролог Ігор Кібальчич, пише "Метеопрог".

За його словами, тенденція стабільного тепла, яка спостерігалася наприкінці лютого, збережеться і у березні.

"У перші дні місяця на сході Європи та в Україні очікується південно-східне перенесення повітряних мас під впливом західної периферії великого та малорухомого азіатського антициклону. Ближче до кінця першої декади на зміну азіатського антициклону прийде область високого тиску з півночі, із районів Скандинавського півострова та країн Балтії. Температура повітря в цей період трохи знизиться, на 3-7 °С, але все ще перевищуватиме кліматичну норму. У нічні години очікується зниження температури до -2 ... -8 °С, вдень за рахунок високого сонця і малої хмарності прогрів буде доволі жвавим", - прогнозує Кібальчич.

Відео дня

Певна перебудова атмосферних процесів, за словами синоптика, відбудеться у другій декаді березня. У цей час ймовірність опадів збільшиться, вони проходитимуть переважно у вигляді дощу, місцями з мокрим снігом. Водночас температура повітря залишиться високою, помітно потеплішають ночі за рахунок щільнішої хмарності.

"Після 18-20 березня інтенсивність та повторюваність опадів у вигляді дощів ще більше зросте, особливо у західних північних та центральних областях нашої країни", - зазначає Ігор Кібальчич. Температурне тло, як і раніше, збережеться вищим за норму з незначними міждобовими коливаннями. В окремі дні можливі нічні приморозки місцями до -1…-7 °С (окрім південної частини).

"Таким чином, середньомісячна температура березня по всій Україні очікується вищою за норму на 2-3,5 °С і коливатиметься в межах +1…+6 °С, в Одеській та місцями західних областях +7…+8 °С; у Карпатах близько 0 °С", - резюмує фахівець

Імовірність опадів помітно збільшиться у другій половині місяця, коли нашу країну частіше відвідуватимуть циклони та атмосферні фронти, але сумарно за місяць сума опадів опиниться в межах норми, у західних областях місцями вище за норму на 15-30%.

Погода у березні - прогноз Укргідрометцентру

За даними Українського гідрометцентру, середньомісячна температура у березні 2024 буде 1-7°, що на 1-2 градуси вище за норму. Щодо опадів, то їх кількість по всій країні очікується в межах норми.

Вас також можуть зацікавити новини: