На вихідних подеккди в Україні гримітимуть грози / фото Tobias Hämmer, Pixabay

На вихідних, 13 та 14 квітня, у більшості областей України очікується похолодання. Місцями пройдуть дощі та грози, а також очікується град та посилення вітру. Про це попереджає синоптик Ігор Кібальчич, пише "Метеопрог".

"Після аномально теплої, часом спекотної погоди, яка спостерігалася в Україні з перших днів квітня, температура повітря відчутно знизиться, особливо у денний час", - каже синоптик.

Найбільш відчутна зміна температури буде у північних, центральних та східних областях. Тут, за зданими синоптика, стовпчики термометрів ледь досягатимуть +20°

Відео дня

Крім того, за даними Ігоря Кібальчича, поступове зниження атмосферного тиску та розвиток циклонічності над країнами Балтії та північною Європою підвищить ймовірність дощів, особливо у західних та північних областях України.

"Місцями опади супроводжуватимуться грозами, дрібним градом та шквалистим посиленням вітру", - попереджає синоптик.

Водночас, за його прогнозом, у центральних, східних та південних областях буде сухо, тому тут збережеться найвищий рівень пожежної небезпеки.

Пожежна небезпека в Україні

Бездощова погода сприяє посиленню пожежної небезпечності в Україні. За даними Укргідрометцентру, 12-14 квітня по всій Україні очікується надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Виключення становлять Закарпаття, Волинська, Рівненська, Житомирська області та Крим.

Вас також можуть зацікавити новини: