На початку жовтня погода в Україні зміниться / фото ua.depositphotos.com

З приходом жовтня в Україні очікується зміна погоди: температура істотно знизиться та пройдуть невеликі дощі. Про цей коментар NV розповіла синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха.

"На жовтень, скажімо так, певні зміни вже прогнозуються. По-перше, в плані температури вони більше будуть виражатися, саме в перших числах жовтня. Там, знову таки, надійде поле високого тиску, антициклон, але повітряні потоки вже будуть північні, і це трошки знизить температурні показники", - пояснила синоптик.

За її словами, температура на початку жовтня знизиться приблизно на 7 градусів порівняно з тим, що є зараз.

Відео дня

"Тобто якщо тепер до +28, то на початку жовтня буде приблизно +20 в денні години. Але, знову ж таки, залежить від регіону: на півночі, на заході зниження температури може бути більш відчутним, на півдні - не таким значним, там ще можуть високі значення залишатися", - пояснила Наталія Птуха.

За її ловам, також відбудеться перебудова всіх синоптичних процесів: нарешті настане час дощів, яких перш за все варто чекати на півночі і на заході.

"На опади 3-го жовтня є якийсь натяк, навіть 2-го по західних областях", - сказала синоптик.

Прогноз на жовтень - якої погоди чекати українцям

За даними Українського гідрометценру, жовтень 2023 року в Україні буде тепліше звичайного. Очікується, що середня за місяць температура буде близько 7-13°тепла, що на 1-1,5°. Кількість опадів у жовтні буде в межах норми.

Вас також можуть зацікавити новини: