Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками / фото zn.ua

Генеральний прокурор Ігор Луценко вважає очевидним причетність сина колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігоря до корупційної схеми розкрадань в Державному концерні «Укроборонпром».

Як передає кореспондент УНІАН, про це Луценко заявив журналістам на брифінгу.

«У нас є справа про шахрайство, яке вчинив Рогоза (Андрій Рогоза керівник ТОВ «Оптимумспецдеталь» - УНІАН) з двома знайомими йому працівниками СБУ. В ході спецоперації разом із внутрішньою безпекою СБУ ми затримали усіх трьох, і зараз вони перебувають на лаві підсудних», - заявив він.

За словами Луценка, під час затримання у Рогози були знайдені телефони, в яких була виявлена переписка з іншим фігурантом справи про розкрадання в «Укроборонпромі» Жуковим, у зв’язку з чим були вилучені телефони Жукова.

«З переписки видно, що Рогоза був фактичним власником ТОВ «Оптимумспецдеталь», хоча там була підставна особа, і разом із Жуковим вони проводили операції поставок обладнання та деталей в «Укроборонпром», а також здійснювали подальше переведення в готівку отриманих за продукцію кошти. Саме діяльність Рогози і Жукова в ухиленні від сплати податків є юридичним фактом, тому підозра була оголошена спочатку Рогозі, а після завершення експертизи їхньої переписки і допиту пану Жукову», - розповів генпрокурор.

Луценко також зауважив, що «стосовно ймовірної участі пана Гладковського-Свинарчука (син колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор – УНІАН), то переписка не вказує на те, що він займався або виробництвом, або переведенням коштів в готівку без сплати податків, але для нас очевидно, що він був співучасником цієї діяльності».

Він підкреслив, що слідство працює над отриманням необхідних доказів, щоб розширити коло підозрюваних.

Читайте такожХолодницький визнав, що без розслідування ЗМІ розкрадань в "Укроборонпромі" не було б слідства у цьому напрямі

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Гладковського журналісти називають другом Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

Сам Гладковський заявив, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів.

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ - з 2016 року. За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, про які йдеться в розслідуванні проекту "Наші гроші з Денисом Бігусом", становить 22 млн грн. Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі "Кузня на Рибальському", отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.