этот материал доступен на русском

Без державної – ніяк: як закон про мову вплине на українські ЗМІ

12:54, 25 квітня 2019
Політика
1794 0
Українська мова буде обов`язковою для усіх українських ЗМІ / Фото УНІАН

Ухвалений Верховною Радою закон про функціонування української мови як державної робить обов’язковою наявність української версії для будь-якого друкованого ЗМІ.

Читайте такожМовний закон: українська - єдина мова освітнього процесу в закладах освіти

Як повідомив кореспондент УНІАН, відповідно до норм документу, друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою.

Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ друковані засоби масової інформації державною мовою мають становити не менше 50% назв друкованих засобів масової інформації, що розповсюджуються в цьому місці.

Як повідомляється на Telegram-каналі Newsroom, який веде журналістка Оксана Денісова, відповідно до закону інтернет-сайти за замовчуванням спочатку мають завантажуватись українською, але можуть мати також інші версії.

Крім того, комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською або мовами країн Євросоюзу.

На думку критиків закону, він вдарить по низці українських ЗМІ, які видаються російською мовою.

Верховна Рада України сьогодні ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної. Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 278 народних депутатів України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter