этот материал доступен на русском

Мовний закон: в країні почнеться ренесанс української культури - експерт

12:23, 26 квітня 2019
Політика
1898 0
Ілюстрація / REUTERS

Таку думку в коментарі Главреду висловив екс-нардеп і голова мистецького об'єднання Остання барикада Олесь Доній.

Читайте такожЗеленський відреагував на "мовний" закон: обіцяє розібратися після вступу на пост президента

"За останнє сторіччя мова розвивалася нерівномірно. Українці, які жили в Австро-Угорщині, переходили на німецьку, в Російській імперії - на російську. І з того часу в Україні протиріччя, які всюди є між містом і селом, перетворилися в протиріччя між російськомовним містом і україномовним селом. і це наш хрест, який потрібно було міняти", - говорить Доній.

За його словами, найкращим способом пропаганди української мови має бути переконання, а не примус. Сам Доній є засновником безкоштовних курсів української мови. Зараз їх проводять в 25 містах країни.

"Але це волонтерський проект, який, що показово, проводиться зусиллями активістів, а не держави. Головний девіз курсів:" Навчи друга розмовляти українською ". Це говорить про те, що кожна людина, яка розмовляє російською або іншою мовою, але хоче вивчити українську, вже є другом. тобто, ні в якому разі не повинно бути примусу, а спонукання і рука одного. Це дуже важлива річ, тому що будь-які інші спроби можуть призвести до протилежних наслідків. і держава повинна показати системність і послідовність. Тоді не буде можливості діяти ворожій пропаганді, а в суспільстві не буде розколу ", - зазначив Доній.

Як повідомляв УНІАН, 25 квітня, Верховна Рада України ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон підтримали 278 народних депутатів.

Він передбачає, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому держава організовує курси української мови для дорослих і забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої можливості.

Відповідно до закону, особа, яка має намір набути громадянство України, зобов'язана підтвердити відповідний рівень володіння державною мовою. При цьому, зокрема, особи, які проходять військову службу в Збройних силах України та нагороджені державною нагородою, і особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для країни, мають право на набуття українського громадянства без засвідчення рівня володіння державною мовою, але зобов'язані оволодіти нею протягом одного року з дня набуття громадянства.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім низки позицій, набрання чинності якими відкладається на кілька років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter