этот материал доступен на русском

"Ще один крок до патріархату": Папа Франциск створив новий екзархат УГКЦ в Італії

00:57, 12 липня 2019
Політика
1160 0
Папа Римський Франциск / REUTERS

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Читайте також"Теоретично це можливо": Епіфаній розповів, що потрібно для об’єднання ПЦУ і УГКЦ

Також понтифік призначив апостольським адміністратором вакантного осідку новоствореного екзархату кардинала Анджело Де Донатіса – генерального вікарія папи для Римського управління УГКЦ.

Екзархат для українців Італії, тобто нова церковна територіальна одиниця, охоплює всю територію Італії, а це близько 70 тисяч вірян зі 145 громад. Духовну опіку в Італії здійснюють понад 60 священників.

«УГКЦ збільшилась на одну структурно-територіальну одиницю, якою є екзархат, а це перехідна структура до єпархії. Це важливий сигнал для українців Італії. Адже у 1999 році почався масовий рух українців, народились діти, родини. Важливо було, що українці мали можливість прийти до своєї церкви і помолитись рідною мовою і прославляти Бога у власному обряді, зберігаючи ідентичність і вірність УГКЦ, щоб не асимілюватись. Відтак структура УГКЦ у формі екзархату нам у цьому допоможе. Це була важка дорога, яка почалась у 2004 році. Важливо, що утворення екзархату показує, що українці в Італії формують нову діаспору. Міграція переходить у діаспору і потрібні стабільні структури. Поява нової структури в УГКЦ це є ще одним кроком до реалізації патріархального устрою», – пояснює керуючий у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Юстин Бойко.

Згідно з рішенням Папи, катедральним храмом і осідком нового Апостольського екзархату буде парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі. Після підписання в 1596 році Берестейської унії, якою відновили єдність Київської церкви із римським Апостольським престолом, українська церква потребувала свого представника при Апостольській столиці. У 1626 році київський митрополит Йосиф (Рутський) відправив до Рима священика Миколу Новака. У 1641 році Папа Урбан VIII (1623-1644 рр.) передав церкву Святих Сергія та Вакха київським митрополитам. А Папа Климент IX у 1667 році надав церкві повний відпуст.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter