Від "Слуги народу" "за" були 252 депутата / УНІАН

 Верховна Рада України скасувала депутатську недоторканність. 

Як передає кореспондент УНІАН, за президентський закон про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів, № 7203) проголосували 373 народних депутата із 404 зареєстрованих у сесійній залі.

Читайте такожЗеленський про скасування недоторканності, що затягнулося на 20 років: депутати винайшли вічний двигун (відео)

Відео дня

Від "Слуги народу" "за" були 252 депутата, від "Опозиційної платформи - За життя" - 0, від "Батьківщини" - 23, від "Європейської солідарності" - 24, від "Голосу" - 19, від групи "За майбутнє" - 22, від позафракційних депутатів - 33.

Проти не проголосував жоден, троє утримались, 28 не голосували.

Законом зі статті 80 Конституції України вилучається норма про те, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність.

Також передбачено вилучити з чинної редакції Основного Закону норму про те, що народні депутати "не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

При цьому залишається норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

Як повідомляв УНІАН, 19 жовтня 2017 року Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновків два законопроекти про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності.

20 вересня 2018 року Верховна Рада ухвалила постанову про подальшу роботу над президентським законопроектом про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів (№ 7203/П1). Відповідно до неї, ряД парламентських комітетів мали опрацювати пропозиції та поправки до відповідного законопроекту.

Того ж дня депутати не підтримали проект постанови № 6773/П1, що стосувався подальшої роботи над законопроектом в частині скасування депутатської недоторканності № 6773, який ініціювали понад 150 депутатів.

Вночі 30 серпня цього року Верховна Рада попередньо схвалила проект закону № 7203. За постанову про попереднє схвалення цього законопроекту проголосували 363 народних депутата із 393 зареєстрованих у сесійній залі. Проти цього рішення не проголосував ніхто з депутатів, утримався один.