Ілюстрація / REUTERS

У своїх свідченнях у справі імпічменту Дональда Трампа колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США Фіона Гіл розповіла про намагання Росії вирішити зі США «українське питання» за рахунок Венесуели.

Фіона Гіл згадує, що події, пов’язані з формуванням тіньової американської політики щодо України, почалися тоді ж, коли у Венесуелі тривали заворушення. Про це пише Громадське.

Читайте такожБілий Дім відмовився засуджувати дії Росії на Керченській протоці за наказом Трампа (документ)

«І в той конкретний момент росіяни давали дуже помітний сигнал, що хочуть якоїсь дивної домовленості про «обмін» Венесуели на Україну. Іншими словами, якщо ми хотіли… тримати Росію подалі від нашого двору (бо вона вже вислала кількасот спецслужбовців для захисту уряду Венесуели і попередження військового втручання США), то в той же час вони (Росія — ред.) мали свою версію подій: ...мовляв, ви (США — ред.) самі на нашому дворі (в Україні — ред.)», — розповіла Гіл.

Вона додала, що Рада нацбезпеки США доручила їй передати Росії, що такі домовленості є неприйнятними.

Фіона Гіл дала свої свідчення перед Конгресом у межах розслідування щодо імпічменту Дональда Трампа 14 жовтня. Стенограму її допиту виклали у відкритий доступ 8 листопада.

Нагадаємо, 31 жовтня Палата представників США проголосувала за резолюцію, яка переводить розслідування імпічменту Трампа в публічну площину.