этот материал доступен на русском

Литва закликала Apple не маніпулювати з Кримом заради економічної вигоди

18:25, 30 листопада 2019
Політика
1495 0
Ілюстрація REUTERS

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликав американську компанію Apple не маніпулювати міжнародним правом у питанні позначення в її додатках приналежності Криму.

Читайте такожУ Зеленського звернулися до Apple через "російський" Крим у додатках

Про це голова МЗС Литви написав у Twitter, коментуючи заяву представника Apple про те, що компанія приділить більшу увагу позначенню спірних територій після ситуації з маркуванням окупованого Криму "частиною території Росії".

Зокрема, звертаючись до керівництва компанії Apple, він підкреслив: "Не існує "спірних територій", коли йдеться про Крим".

"Існує тільки частина землі, яка окупована Росією зі зневагою до всіх принципів міжнародного права, і ця частина землі належить Україні. Формулюваннями міжнародного права не слід маніпулювати, щоб отримати економічні вигоди", - підкреслив Лінкявічюс.

Як повідомляв УНІАН, у травні цього року компанія не відображала територіальну приналежність кримських міст у своїх додатках як з материкової України, так і з півострова.

Проте нещодавно Apple на території Росії у своїх додатках стала відображати Крим і Севастополь "російської" територією.

Посольство України в США закликало Apple виправити неправильне позначення окупованого Криму.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко нагадав Apple, що окупований Росією Крим є територією.

Після цього представник компанії Труді Мюллер повідомила, що Apple не вносила ніяких змін у свої карти за межами Росії, але внесла зміни для російських користувачів, оскільки в Росії набрав чинності новий закон.

"Ми вивчаємо міжнародне право, а також відповідне законодавство США та інші внутрішні закони перед тим, як прийняти рішення про позначення на наших картах, і вносимо зміни, якщо цього вимагає закон. Ми приділяємо пильну увагу, яким чином показувати спірні території в наших сервісах, і, ймовірно, як результат внесемо зміни в майбутньому", - заявила Мюллер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter