Пристайко анонсував чергове оголошення перемир'я на Донбасі / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у Мінську Тристороння контактна група має домовитися про нове перемир'я на Донбасі з 20-21 грудня.

Про це він сказав в інтерв'ю УНІАН.

Глава МЗС розповів, що українська сторона за підсумками саміту лідерів країн «нормандської четвірки» до кінця року розраховує на практичну реалізацію трьох питань: оголошення нового перемир'я на Донбасі, звільнення «всіх погоджених на всіх погоджених» осіб (з врахуванням наміру реалізувати у майбутньому формулу обміну за принципом «всіх на всіх», а також допуску представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до усіх українських заручників на окупованому Донбасі. Міністр уточнив, що Червоний Хрест ще спробує отримати інформацію про близько 500 осіб, які вважаються зниклими безвісти.

Відео дня

Читайте такожПристайко: перед наступною зустріччю в "нормандському форматі" Україні слід прийняти ряд ключових рішень (відео)

Так, за його словами, у Мінську ТКГ 18 грудня має забезпечити технічне рішення лідерів «норманської четвірки» про «стійке, постійне і всеосяжне припинення вогню», повідомивши, з якого саме часу почне діяти цей режим тиші.

«Оголошення (про припинення вогню) буде 20 чи 21 грудня. І ми побачимо, чи можливий подальший прогрес», - заявив Пристайко.

При цьому міністр уточнив, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії після цього мають перевірити і підтвердити, що нове перемир'я почало діяти і сторони його дотримуються.

«Тристороння контактна група уповноважена лідерами забезпечити це технічне рішення – скільки, коли, в який час і з якого моменту оголошується перемир’я, коли здійснюється верифікація Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, потім, звичайно, ОБСЄ дається час, хоча би доба, на підготовку (їм треба мати достатньо екіпажів на місцях, технічні можливості, щоб перевірити), потім подається узгоджена дата… Ми планували десь ближче до 24-го числа. Лідери були більш обережні і попросили до кінця грудня, до 31-го», - заявив міністр.

Глава МЗС переконаний, що є достатньо часу для того, щоб втілити нове перемир'я до кінця року.

Як повідомляв УНІАН, наступне засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться 18 грудня.

14 грудня Пристайко заявив, що Київ може повернутися до ідеї введення контингенту ООН на тимчасово окуповані території Донбасу, якщо керівництво України визнає, що врегулювання на базі Мінських угод не приносить результатів. За словами міністра, він готовий дати відповідну рекомендацію президенту Володимиру Зеленському.

Згодом Кремль відреагував на слова Пристайка про миротворців ООН на Донбасі. 

Нагадаємо, наступного тижня у Мінську узгодять дату припинення вогню та списки на обмін.