этот материал доступен на русском

У Путіна прокоментували проект змін до Конституції України про децентралізацію

12:46, 16 грудня 2019
Політика
662 0
Ілюстрація REUTERS

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це журналістам сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

На питання, чи з'явилася вже реакція Кремля на те, що в цьому законопроекті немає ні слова про особливий статус Донбасу, Пєсков відповів: «Поки немає».

«Цей, безумовно, документ потрібно аналізувати дуже уважно, вивчати на предмет відповідності Мінським домовленостям і формулі Штайнмайєра», - сказав Пєсков.

На питання, на що розраховує Москва в цьому документі, він відповів: «Тут немає нічого, що може двояко тлумачитись, і немає нічого, що може дискутуватись. Є Мінські домовленості, і в Парижі саме в преамбулі, і ми неодноразово про це говорили, сторони підтвердили свою прихильність Мінським домовленостям».

Як наголосив Пєсков, у цьому документі «доступною мовою викладено всю послідовність дій

Читайте такожНардеп: у законопроекті змін до Конституції немає жодного "особливого статусу" – навіть для Києва

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді проект закону про внесення змін до Конституції України (про децентралізацію влади) № 2598.

Як говориться в повідомленні на сайті парламенту, відповідний законопроект внесено 13 грудня як невідкладний.

У пояснювальній записці зазначено, що відповідні конституційні зміни спрямовані на децентралізацію влади й оновлення конституційного регулювання здійснення місцевого самоврядування та організації адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.

Законопроектом про внесення змін до Конституції запропоновані зміни про децентралізацію державної влади в Україні, вдосконалення територіальної організації влади та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування.

Змінюються окремі положення Конституції щодо адміністративно-територіального устрою.

Зокрема, пропонується ввести такий перелік адміністративно-територіальних одиниць: суспільство, округ, область, Автономна Республіка Крим. Громада є первинною одиницею в системі адміністративно-територіального устрою України. Передбачається законодавче врегулювання питань адміністративно-територіального устрою України, зокрема порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж, найменування і перейменування громад, округів, областей, а також порядку утворення, найменування і перейменування і віднесення поселень (сіл, селищ, міст) до відповідної категорії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter