этот материал доступен на русском

РНБО розглянула проект Стратегії національної безпеки України

21:26, 17 січня 2020
Політика
649 0
фото rnbo.gov.ua

Під головуванням президента Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому було розглянуту Стратегію національної безпеки України "Безпека людини - безпека країни".

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Офісу глави держави.

Зеленський зазначив, що сьогоднішнє засідання має консультативно-дорадчий характер, щоб усі члени РНБО могли висловити свої думки, зауваження та пропозиції щодо майбутнього документа.

"Чув, що є багато різних зауважень. Ми зараз зустрілися, ми можемо обговорити цю Стратегію після того, як секретар РНБО її представить", - зауважив Зеленський на початку зустрічі.

Читайте такожВ РНБО запропонували зробити церкву посередником у врегулюванні війни на Донбасі

Президент запропонував учасникам засідання впродовж тижня детально опрацювати документ і подати до нього свої пропозиції.

"І після цього ми зустрінемось і затвердимо документ", - додав він.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що проект Стратегії національної безпеки розроблено відповідно до статті 26 закону "Про національну безпеку України". В основу документа покладено виборчу програму президента. До підготовки проекту залучалися Національний інститут стратегічних досліджень, державні органи, інституції громадянського суспільства, а також іноземні експерти.

"Стратегія стане основою для розробки інших документів стратегічного планування у сферах національної безпеки та оборони, які визначатимуть шляхи та інструменти їхнього забезпечення", - сказав секретар РНБО.

За словами Данілова, зокрема йдеться про стратегію людського розвитку, стратегію воєнної безпеки, стратегію громадської безпеки та цивільного захисту, стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, стратегії економічної, екологічної, інформаційної безпеки, стратегію кібербезпеки, національної розвідувальної програми, стратегію з питань зовнішньополітичної безпеки, стратегію з питань державної безпеки, контррозвідки і боротьби з тероризмом тощо.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко повідомив, що проект Стратегії був опрацьований відповідною робочою групою та презентований, зокрема у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі у грудні минулого року, де отримав схвальну оцінку.

В основу діяльності пропонується покласти три основні засади: розвиток оборонних і безпекових спроможностей, які унеможливили б збройну агресію проти України шляхом збільшення ціни цієї агресії; здатність суспільства та держави швидко й адекватно реагувати на зміну безпекового середовища й підтримувати стале функціонування своїх основних механізмів; розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і державами - членами ЄС і НАТО, США, прагматична співпраця з іншими країнами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Читайте такожУ РНБО є п'ять сценаріїв реінтеграції Донбасу - Данілов

Пріоритетними напрямами політики національної безпеки у проекті Стратегії визначається забезпечення незалежності й державного суверенітету, суспільний розвиток, насамперед - розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська і євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства у ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Очікується, що реалізація цих пріоритетів забезпечуватиметься шляхом відновлення миру та державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, здійсненням комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів "Крим - це Україна". Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з Росією та напруги у двосторонніх відносинах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter