этот материал доступен на русском

У Дніпрі заявили про порушення прав рекламних інвесторів

16:14, 21 лютого 2020
Політика
758 0
У Дніпрі заявили про порушення прав рекламних інвесторів

У Дніпрі днями міська влада з порушенням законодавства демонтувала 58 білбордів українського оператора зовнішньої реклами «Довіра аутдор» та майже 100 рекламних конструкцій рекламних конструкцій національних операторів.

Про це повідомили в Асоціації операторів зовнішньої реклами України.

Там зазначили, що вирізали рекламні конструкції практично всіх членів Асоціації.

"Наголошуємо, це компанії, які без будь-яких проблем працюють по всій країні. У Дніпрі ж місцева влада цинічно порушує закон «Про рекламу». В той час, коли одним компаніям під надуманими приводами відмовляють у видачі дозволів, інші такі документи отримують і встановлюють на місцях демонтованих білбордів свої конструкції. За останній рік фірми, наближені до місцевих чиновників, одержали майже 300 нових дозволів", - зазначили в Асоціації. 

Там наголосили, що не можна допустити такої неконкурентної боротьби ні в Дніпрі, ні в будь-якому іншому місті.

"Особливе занепокоєння викликає те, що черговий переділ рекламного ринку відбувається напередодні місцевих виборів. Спокуса контролювати всі рекламні площі міста і допускати на них появу лише тих кандидатів, які угодні владі, становить пряму загрозу для громадян. У період виборчих кампаній зовнішня реклама відіграє важливу роль у донесенні до виборців інформації про кандидатів. Якщо ж хтось один матиме монопольний контроль над цим ресурсом, це загрожує маніпуляцією громадської думки і в результаті — волевиявленням громадян", - йдеться у повідомленні.

"Ми вимагаємо проведення швидкого, прозорого та об’єктивного розслідування факту незаконного демонтажу рекламних конструкцій правоохоронними органами; забезпечення справедливого судового процесу; відновлення прав законних власників білбордів і відшкодування їм збитків, завданих незаконними діями міської влади", - зазначили в Асоціації.

В Асоціації операторів зовнішньої реклами України закликали ЗМІ "не закривати очі на свавілля, яке відбувається у Дніпрі, адже замовчування ситуації може мати плачевні наслідки в майбутньому. І це не лише питання прав інвесторів, це питання прав людей мати вільний доступ до інформації".

"Також ми звертаємось до представників місцевої влади з інших міст із закликом утриматися від спокуси запровадити подібну ганебну практику у своїх містах напередодні виборів. Закон повинен бути один для всіх, а правила — чіткими і прозорими", - йдеться в офіційному зверненні Асоціації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter