Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

КСУ відкрив Раді шлях до закріплення особливого статусу Донбасу у Конституції

Законопроект «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади» (реєстр. № 2217а) відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного Закону.

кадр відео 112
Суд визнав зміни конституційними / Кадр відео 112

Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні висновку Конституційного Суду України у справі за зверненням Верховної Ради України.

"Запропоновані в законопроекті доповнення розділу 15 перехідних положень Конституції України пунктом 18 не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина", - йдеться у висновках КСУ.

Після висновку КСУ, для прийняття остаточного рішення про внесення змін до Конституції Верховній Раді на осінній сесії потрібно 300 голосів депутатів.

Розгляд законопроекту про так званий особливий статус Донбасу і про децентралізацію в Україні КСУ почав 27 липня, а вже 30 липня виніс рішення.

27 липня управління правової експертизи Конституційного суду України надало висновок щодо проекту змін до Конституції, не знайшовши утисків прав громадян у п. 18 Прикінцевих положень, який говорить: "Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом".

У середині липня Рада направила до КС проект змін до Конституції. Положення про особливості місцевого самоврядування на окупованих територіях Донбасу є частиною змін у Конституцію. Законопроект в цілому спрямований на децентралізацію по всій території України і називається "Проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації в Україні)".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку