Коновалюк у Грузії отримав компромат на Ющенка?

16:25, 06 листопада 2008
Політика
3186 0

Нардеп повернувся з зони конфлікту

Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів незаконного продажу Україною зброї і військової техніки Грузії Валерій КОНОВАЛЮК прогнозує запровадженням парламентом мораторію на постачання зброї в цю країну.

Як передає кореспондент УНІАН, про це В.КОНОВАЛЮК заявив сьогодні журналістам у Києві.

«Постанова (ВР), очевидно, введе мораторій на постачання зброї до Грузії», - сказав В.КОНОВАЛЮК.

За його словами, під час відвідин членами ТСК конфліктного регіону (4 листопада члени ТСК повернулися з Південної Осетії і Росії - УНІАН) українська сторона одержала документи, які підтверджують, що в цьому конфлікті брали участь військові фахівці-громадяни України.

«Не виникає сумнівів, що постане питання про політичну оцінку і відповідальність, насамперед, Президента, який забезпечував повний контроль над сферою експорту зброї з України», - припустив голова ТСК.

В.КОНОВАЛЮК також повідомив, що під час перевірки, яку проводило Контрольно-ревізійне управління, виявлені серйозні порушення в діяльності компанії «Укрспецекспорт» та інших організацій, що займаються експортом озброєнь.

«Свій звіт комісія буде готова представити через пленарний тиждень, оскільки ми хочемо використати акти перевірки КРУ», - уточнив депутат.

Крім того, за словами В.КОНОВАЛЮКА, проект постанови ВР передбачатиме звернення до Кабінету міністрів з проханням усунути з посад керівників підприємств «Укрспецекспорт», «Укроборонсервіс» і «Укрінмаш».

Народний депутат також повідомив, що ТСК має намір ініціювати розгляд парламентом законопроектів про військово-технічну співпрацю і про утилізацію боєприпасів.

В.КОНОВАЛЮК прогнозує, що за таку постанову ВР проголосує «конституційна більшість – понад 300 голосів».

Як повідомляв УНІАН, 2 вересня Верховна Рада України створила тимчасову слідчу комісію з перевірки фактів постачань Грузії української військової техніки з порушенням норм українського законодавства і міжнародного права.

26 вересня голова ТСК В.Коновалюк заявив, що комісія виявила факти постачань до Грузії української зброї з військового арсеналу в смт Лозова Харківській області. За його словами, постачання здійснювалися впродовж травня і червня цього року, що підтверджується певними контрактами і нарядами. «Це свідчить про те, що наше політичне керівництво знало про час військової операції Грузії проти Південної Осетії», - сказав В.КОНОВАЛЮК.

Крім того, він зазначив, що військова техніка продавалася до Грузії за заниженими цінами.

8 жовтня В.КОНОВАЛЮК також заявив, що Україна продовжувала постачати до Грузії зброю після початку збройного конфлікту на Кавказі.

Тим часом перший віце-прем`єр-міністр України Олександр ТУРЧИНОВ, Рада національної безпеки та оборони України, міністр оборони Юрій ЄХАНУРОВ не раз спростовували заяви В.КОНОВАЛЮКА про незаконні постачання Україною зброї до Грузії.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter