Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

МЗС України закликає російську сторону припинити розігрувати „мовну карту”

Заява прес-служби МЗС

Міністерство закордонних справ України обурене тоном та змістом коментаря Департаменту інформації та преси МЗС РФ, оприлюдненого 27 вересня ц.р., щодо так званої дискримінації російської мови в Україні. Про це йдеться в заяві прес-служби МЗС України, переданій УНІАН.

“Взятий Міністерством закордонних справ Російської Федерації повчальний тон, безпідставні звинувачення та облудлива аргументація, яка міститься в коментарі, не можуть розцінюватися інакше, як чергова спроба прямого втручання у внутрішні справи нашої держави”, - наголошується в документі.

В МЗС України рішуче відкидають звинувачення на адресу центральних органів влади та органів місцевого самоврядування України у начебто примусовому витісненні російської мови з різних сфер громадського життя.

Автори документа зазначають, що офіційна Москва, наполягаючи на особливому статусі російської мови в Україні, чомусь не згадує про те, що в Росії є лише одна державна мова - російська. Це закріплено в Конституції РФ, в Законі про державну мову РФ та інших законодавчих актах.

Українська мова, у свою чергу, закріплена в Конституції України та у відповідних законодавчих актах нашої держави як державна мова. “Тому, відповідаючи на коментар Департаменту інформації та преси МЗС РФ, закликаємо російську сторону з повагою ставитися до законів України, як це передбачено міжнародною практикою”, - йдеться в документі.

МЗС України вважає “чергові безпідставні звинувачення МЗС РФ деструктивними” та закликає припинити розігрувати „мовну карту” як метод впливу на внутрішньополітичну ситуацію в нашій державі.

“Хочемо ще раз наголосити – питання про російську мову в Україні не стоїть на порядку денному українсько-російських відносин. Це треба раз і назавжди запам`ятати і з цього виходити при розбудові взаємовигідних, рівноправних, партнерських відносин”, - наголошується в заяві прес-служби МЗС України.

Як повідомляв УНІАН, у МЗС РФ заявили, що факти дискримінації російської мови в Україні більше не можна ігнорувати і представляти, як незначне явище. "Гонителям російської мови в Україні необхідно нарешті усвідомити, що двомовність в Україні - це явище, яке історично склалося, і тому займатися викоріненням російської мови подібними методами просто контрпродуктивно", - йдеться, зокрема, в коментарі.

В МЗС РФ зазначили, що особливо не дають спокою російській мові місцеві власті деяких західних регіонів України. "Затягування гайок" щодо російської мови стосується тут не тільки традиційної сфери офіційного спілкування, а й побутової.

"У цьому, як завжди, успішні міські власті Івано-Франківська, - сказано в коментарі. - Згідно з виданим ними розпорядженням, віднині заборонено говорити російською на всіх територіях учбових закладів, не дозволяється проводити масові заходи російською мовою і навіть розклеювати оголошення російською мовою в громадських місцях. Прийнято рішення вести спостереження за книгопродавцями і розповсюджувачами періодичних видань російською мовою. За дотриманням цих "правил" стежитиме Комітет громадського мовного контролю, наділений фактично функціями "мовної інквізиції".

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку