Поживанов вважає, що політичні сили мають піти компромісним шляхом

14:30, 04 січня 2007
Політика
821 0

Нові зміни до Конституції

Народний депутат, член фракції “Наша Україна” Михайло ПОЖИВАНОВ вважає, що цього року конституційні зміни мають бути скасовані.

В інтерв’ю УНІАН М.ПОЖИВАНОВ зауважив, що це має відбутися паралельно з ухваленням нових змін до Конституції України.

Депутат сподівається, що найближчим часом розпочне роботу Конституційна комісія, ініційована Президентом України. “Конституція в тому вигляді, якому вона є, зараз працювати не може. Виникають тільки постійні конфлікти, якби хто з лідерів Партії регіонів не намагався говорити про різні тлумачення, бажання когось перетягнути на себе ковдру, насправді відбувається зовсім інше – Конституцією нормально не розподілені повноваження між Президентом і урядом, є протиріччя навіть всередині уряду”, - вважає М.ПОЖИВАНОВ.

На його думку, навіть антикризова коаліція працює не на коаліційних засадах. “Немає членів уряду від Компартії, вони просто продали свої квоти і туди прийшли люди, які хочуть заробляти гроші, або представляти якісь клани”, - сказав М.ПОЖИВАНОВ. На його переконання, якщо не виписати в нових змінах до Конституції чіткі умови роботи уряду, то конфлікти, що виникли в минулому році, будуть продовжуватись.

М.ПОЖИВАНОВ вважає, що вже в січні або в лютому Конституційний Суд України прийме позитивне рішення за його поданням і скасує закон від 4 серпня 2006 року, що забороняє КС переглядати конституційну реформу (введену в дію 8 грудня 2004 року законом № 2222 “Про внесення змін до Конституції України” - УНІАН).

“І вже під час розгляду в КС подання про неконституційність в цілому політреформи, остаточний варіант законопроекту №2222 просто не проходив експертизу і не отримав висновків Конституційного Суду, тому ми всі розуміємо, що політреформа буде скасована”, - наголосив депутат, додавши, що той, хто пов’язує скасування політреформи з третім туром президентських виборів, помиляється, оскільки виборче законодавство відноситься до судів загальної юрисдикції, Також М.ПОЖИВАНОВ нагадав, що рішення про третій тур виборів Президента приймав у 2004 р. Верховний Суд України.

Він вважає, що політичні сили мають піти компромісним шляхом: під час розгляду Конституційним Судом подання щодо скасування політреформи, Верховна Рада може консенсусом ухвалити нові зміни до Основного Закону, які влаштують всі політичні сили.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter