Депутат Верховної Ради України Микола КАТЕРИНЧУК ініціюватиме визнання неконституційними деяких положень закону про імперативний мандат депутатів місцевих рад.

Як передає кореспондент УНІАН, про це М.КАТЕРИНЧУК повідомив на прес-конференції у Вінниці.

„Я вважаю цей закон великим злом для розвитку демократії в Україні. В цьому законі є неконституційні статті. І я був ініціатором збору підписів депутатів від „Нашої України” для подання у Конституційний Суд про визнання їх неконституційними”, - сказав він.

На думку М.КАТЕРИНЧУКА, неконституційними у законі є пряма заборона депутатам звертатися до суду у разі позбавлення їх мандату, доки вони не отримають певне рішення від керівництва своєї партії, а також зворотна дія цього закону.

„Я вважаю, і розмовляв з Юлією ТИМОШЕНКО про те, що треба наводити лад всередині БЮТу, але не втягувати у цей процес все суспільство. Я згоден з Ю.ТИМОШЕНКО у тому, що те, що робить більшість депутатів не відповідає інтересам громади, але ми можемо запропонувати законні, конституційні механізми, які б дозволили і БЮТ, й іншій політичній партії впливати на внутрішньопартійну дисципліну серед своїх депутатів”, - зазначив депутат.

М.КАТЕРИНЧУК заявляє про готовність „розробити й подати на розгляд Верховній Раді такі зміни у існуюче законодавство, а також ініціювати повернення до виборів місцевих депутатів на мажоритарній основі”.

Микола КАТЕРИНЧУК вважає 15 статей державного бюджету на 2007 такими, що погіршують становище населення України й планує оскаржити їх у Конституційному Суді. Депутат зазначив, що це насамперед стосується соціальних пільг і соціального навантаження. „Тому наступного тижня ми зробимо подання у Конституційний Суд для зупинення дій таких положень держбюджету-2007”, - додав він.

На думку депутата, перехід України до двопартійної системи може призвести до монополізації влади в країні”. За його словами, перехід до двопартійної системи - це перший крок до однопартійної системи. „Адже політичній силі-переможцю ніхто не зможе завадити підвищити прохідний бар’єр на наступних виборах, скажімо до 25-30%, і тоді наступні вибори дозволять їй монополізувати владу”, - сказав він.

На думку М.КАТЕРИНЧУКА, такий розвиток подій „може призвести до довготривалої диктатури, що небезпечно для демократичного розвитку України”.

Депутат вважає, що існування двопартійної системи можливе у президентських республіках, або у країнах, із сталим демократичним розвитком. „Для молодих демократій, таких, як України – це небезпечна річ”, - зауважив М.КАТЕРИНЧУК.