Ющенко закликає керівників інших країн допомогти у справі про його отруєння

16:02, 19 вересня 2007
Політика
2945 0

Злочинці переховуються в РФ

Президент України Віктор ЮЩЕНКО закликав керівників країн, які можуть допомогти в розслідуванні справи про його отруєння, посприяти цьому розслідуванню.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на прес-конференції В.ЮЩЕНКО прокоментував інформацію про надання Генеральною прокуратурою Росії відповіді Україні на запит щодо його отруєння.

В.ЮЩЕНКО зазначив, що хотів би попросити керівників держав, в яких знаходяться слідчі органи, або громадяни, які можуть допомогти у розслідуванні справи про його отруєння, «максимально посприяти завершенню розслідування».

«Це потрібно не мені, я і так переміг, я і так вийшов із цієї ситуації живим, що мало кому вдавалося. Це потрібно 47 мільйонам українців, які мають повірити в те, що тут є закон, і закон злочинців знайде», - підкреслив В.ЮЩЕНКО.

За словами Президента, він знає людей, які його отруїли, і вони переховуються в Російській Федерації. Він зауважив, що слідство тому і пробуксовує, що не може отримати від Росії офіційну інформацію.

Водночас, експертизи, за словами Президента, дали змогу встановити точний час отруєння, а це означає, що йому відомо хто і як його отруїв. «Але за ними, безумовно, стоять інші», - сказав глава держави, додавши, що не хоче про це говорити до завершення слідства.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 19 вересня, РІА «Новости» з посиланням на джерело в керівництві Генпрокуратури Росії повідомило, що Генеральна прокуратура РФ направила українській стороні відповідь на запит у справі про отруєння В.ЮЩЕНКА.

12 вересня Генеральна прокуратура України повідомила про одержану від правоохоронних органів Російської Федерації згоду на дослідження зразків діоксину, який виробляється в Росії.

Також у Генпрокуратурі заявили, що її слідчі вживають усіх заходів, необхідних для повного і всебічного розслідування цього злочину, і що в рамках слідства здійснюються контакти з міжнародними структурами, які можуть сприяти встановленню обставин вчинення злочину, запевняють у Генпрокуратурі.

11 вересня з`явилася інформація, що в інтерв`ю газеті “Таймс” В.ЮЩЕНКО звинуватив Росію в блокуванні розслідування справи про його отруєння. Зокрема, В.ЮЩЕНКО сказав, що Москва відмовляється співпрацювати навіть після того, як він обговорив це питання безпосередньо з Президентом РФ Володимиром ПУТІНИМ.

Газета нагадала, що Росія була єдиною державою, яка відмовилась надати українським слідчим зразки діоксину, який виготовляється в її лабораторіях.

Як відомо, під час президентської виборчої кампанії восени 2004 року В.ЮЩЕНКО був отруєний діоксином. Розслідування кримінальної справи про його отруєння досі не завершено.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter