Міліція затримала творчу групу ”Нового каналу”

12:06, 07 лютого 2008
Політика
3750 0

Журналісти інсценували пограбування

На "Новому каналі" заявляють про грубе затримання міліцією журналістів телеканалу.

Як йдеться у переданому УНІАН повідомленні "Нового каналу", цієї ночі кількох співробітників телеканалу забрали прямо з домівок до райвідділу міліції Шевченківського району столиці (Герцена, 9).

Зокрема, було затримано журналістів, адміністраторів, оператора, водія (його особисте авто арештовано), а також редактора телеканалу Олега ВЕЛИЧКА і шеф-редактора Володимира ПАВЛЮКА.

За словами затриманих журналістів, "люди у цивільному представлялись міліціонерами і в грубій формі гримали цієї ночі в двері по кілька годин, виламуючи їх, вимагаючи поїхати з ними на допит". Жодних письмових доручень від керівництва на пояснення своїх дій ці громадяни не демонстрували, стверджують журналісти.

Співробітники каналу підозрюють, що "причина такої поведінки співробітників міліції Шевченківського району - у вказівці керівництва «згори», яке не задоволене матеріалом, в якому, зокрема, йшлося про роботу (а радше бездіяльність) міліції, що вийшов у випуску новин «Репортера» вчора, 6 лютого".

Як йдеться у повідомленні "Нового каналу", цим матеріалом вчора вже цікавились співробітники МВС, які до і після основного випуску новин перебували у приміщенні телеканалу. В сюжеті йшлося про незадовільну охорону банків. За словами співробітників телеканалу, "на прикладі одного з відділень «Ощадбанку» в рамках журналістського розслідування було з’ясовано і показано, що зали певних банків навіть не охороняються, камер спостереження немає, тож будь-хто може спричинити там хуліганство чи інші дії з більш серйозними наслідками".

Нині журналісти вимагають втручання в ситуацію правників, громадськості, а також відповідного реагування з боку владних структур.

За даними "Телекритики", 6 лютого знімальна група "Нового каналу" організувала інсценоване пограбування у відділенні одного з банків у Києві. Метою журналістського експерименту було перевірити готовність банків до справжнього пограбування і дії правоохоронців при отриманні подібних екстрених повідомлень. Учасники експерименту вдягли маски та без зброї увійшли до відділення «Ощадбанку» на вулиці Вавилових (Сирець). Їхні дії фіксувала камера. О 19.00 у програмі «Репортер» вийшов відповідний сюжет.

Як передає "Ліга" з посиланням на джерело у правоохоронних органах, першим на місце "події" прибув начальник Шевченківського районного управління МВС України в Києві Петро МІРОШНИЧЕНКО, який особисто очолив дії оперативної групи. Дещо пізніше співробітники міліції з’ясували, що це була спланована акція.

Співробітники відділення банку не здогадувалися про подібний "розіграш" і сприйняли ситуацію як реальне пограбування, оскільки "грабіжники" увірвалися в чорних масках і з пістолетами (пластиковими). Деякі із співробітників банку потребували медичної допомоги.

Представники правоохоронних органів зазначили, що організатори імпровізованого пограбування можуть бути притягнуті до відповідальності.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter