Вища рада правосуддя завтра розгляне дисциплінарну справу проти судді, яка відмовилася арештовувати Саакашвілі

Доповідачем у справі проти судді виступить член ВРП Маловацький, який до цього працював юристом в «Блоці Петра Порошенка».

Один з підрозділів Вищої ради правосуддя – Перша дисциплінарна палата – має намір у четвер розглянути дисциплінарну справу щодо судді Печерського районного суду Києва Лариси Цокол, яка в грудні минулого року відхилила клопотання Генпрокуратури відправити екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михеїла Саакашвілі під домашній арешт.

Читайте такожВища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу стосовно судді, яка відпустила Саакашвілі

Інформація про розгляд 31 травня дисциплінарної справи проти судді Лариси Цокол за скаргою Олександра Пікалова розміщена на сайті Вищої ради правосуддя (ВРП).

Згідно інформації, доповідачем у дисциплінарній справі проти судді Цокол виступить член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, який до призначення у ВРП працював юристом в «Блоці Петра Порошенка».

Як раніше повідомлялося, 11 грудня суддя Печерського районного суду Києва Лариса Цокол відпустила на свободу лідера партії "Рух нових сил", екс-голову Одеської області Михеїла Саакашвілі, якого Генпрокурора звинувачувала в підготовці держперевороту на гроші олігарха Курченка і просила суд взяти під варту.

Буквально через два дні стало відомо, що на суддю Цокол до Вищої ради правосуддя надійшли дві скарги – одна від громадянина Харченко, інша від громадянина Пікалова.

22 грудня Вища рада правосуддя після їх розгляду вирішила, що скаргу громадянина Харченка слід відхилити, а по скарзі Пікалова відкрили дисциплінарну справу. У той же день Михеїл Саакашвілі заявив, що проти судді Цокол готується розправа за вказівкою президента Порошенка.

Однак ВРП заявила, що відкриття дисциплінарної справи проти судді Цокол не пов'язано з її рішенням у справі політика. Разом з тим ВРП не пояснила, чому скаргам на суддю, які надійшли ще на початку весни 2017 року, хід було дано відразу після її рішення у справі Саакашвілі.

У лютому 2018 року журналісти програми "Схеми" (спільний проект «Радіо Свобода» і телеканалу "UA:Перший") у ході розслідування з'ясували, що найбільше родовище в Полтавській області отримала маловідома компанія "Аркона Газ-Енергія", яка пов'язана з оточенням президента Петра Порошенка. Також розслідування показало, що ставлення до цієї компанії має і член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький.

Пізніше в Національному антикорупційному бюро України повідомили, що зацікавилися розслідуванням журналістів.

На початку травня журналісти програми «Слідство.Інфо» оприлюднили частину листування між нардепом-втікачем Олександром Онищенком і найближчим оточенням Порошенка про те, як у 2015 році відбувалася "скупка" голосів за обрання Олексія Маловацкого на посаду члена Вищої ради правосуддя.