Країни НАТО можуть активізувати допомогу Україні - Помпео

Держсекретар США Майк Помпео не уточнив, які саме заходи можуть прийняти союзники.

США та їхні європейські союзники по НАТО в ході майбутньої зустрічі можуть домовитися про активізацію підтримки Україні в справі її опору російської агресії в регіоні.

Про це оголосив Держсекретар США Майк Помпео, передає Голос Америки.

"Я сподіваюся, що на наступному тижні, коли приїдуть наші колеги з НАТО, ми зможемо анонсувати нову серію дій, які ми будемо робити разом, щоб дати відсіч діям Росії в Криму, на Азовському морі та в регіоні в цілому", - заявив Помпео на слуханні в Конгресі.

Наступного тижня у Вашингтоні відбудеться нарада міністрів закордонних справ країн НАТО. Союзники також відзначать 70-річчя альянсу.

Хоча Україна не є членом альянсу, російська військова агресія й анексія Криму в 2014 році змінили ситуацію в плані безпеки по всій Європі.

Читайте такожСтолтенберг розповів, як Росія сама посприяла найбільшому зміцненню НАТО з часів "холодної війни"

"Я не впевнений, що ми вже зробили все, що в наших силах", - сказав Помпео в Конгресі.

Помпео не уточнив, які саме заходи можуть прийняти союзники. За його словами, США "постійно оцінюють" правильність комбінації наданих ресурсів.

"Це не тільки видимі інструменти, зброя і боєприпаси, - але й обмін розвідданими", - пояснив він.

США, зі свого боці, допомагають готувати українських військовослужбовців з того часу, як п'ять років тому почався конфлікт з проросійськими бойовиками.

У травні Вашингтон активізував підтримку, почавши поставляти Україні військову техніку, в тому числі протитанкові ракети Javelin.

У вересні Берегова охорона США також передала Україні два швидкохідні патрульні катери класу Island з кулеметами калібру 50 і 25-мм палубними установками, щоб зміцнити слабкі військово-морські сили країни.

Раніше в цьому місяці глава Європейського командування США генерал Кертіс Скапаротті заявив, що Україні потрібно більше допомоги в справі розвитку ВМС, особливо після листопадового інциденту в Керченській протоці, де вона втратила три судна в протистоянні з Росією.

"Я думаю, є деякі сфери, в яких ми можемо допомогти їм відновити військово-морські сили і почати поставляти їм те, що вони вважають за потрібне для захисту і стримування агресивних дій Росії", - заявив Скапаротті, виступаючи на Сенатському комітеті з питань збройних сил.

У листопаді російська берегова охорона обстріляла та захопила три українські судна, які намагалися пройти через Керченську протоку в Азовське море.