Волкер заявив про можливість продажу Україні додаткових «Джавелінів» / фото rnbo.gov.ua

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер заявляє про можливість продажу Україні додаткових протитанкових ракетних комплексів «Джавелін».

Про це він повідомив під час відеобрифінгу для європейських журналістів, організованого з Брюсселя.

Читайте такожСША "ніколи не визнають контроль Кремля над Кримом" - Волкер (відео)

Волкер нагадав, що адміністрація президента Дональда Трампа скасувала заборону попередньої адміністрації Барака Обами щодо надання Україні допомоги в оборонній сфері, зокрема на продаж озброєння.

"Як відомо, частина цієї допомоги полягала у забезпеченні протитанкових систем з метою, якщо танки просунулись далі на території України, Україна мала би кращі можливості для свого захисту", - зазначив спецпредставник Держдепартаменту США.

"Україна висловила зацікавленість в отриманні більшої кількості цих (систем). Це можливо. Ми також повинні вивчити такі напрямки як протиповітряна оборона та берегова оборона", - підкреслив Волкер.

Також він сказав, що йдеться і про антиснайперські системи, які вже надавалися Україні.

Спецпредставник США додав, що йдеться про будь-які обґрунтовані та необхідні засоби для України, аби вона мала сучасні можливості для самозахисту та унеможливлення подальшої агресії.

Водночас Волкер не відповів щодо можливості надання Україні ще двох додаткових катерів класу Island. "Я маю перевірити, про що саме йдеться", - зауважив він.

"Більш широке розуміння полягає у тому, що Сполучені Штати і надалі налаштовані надавати допомогу Україні для її військових, в тому числі Військово-морських сил. І ми також відкриті для закордонних військових продажів для України, якщо український уряд добиватиметься цього", - додав Волкер і повідомив, що Україна висловила відповідний інтерес.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram