ДБР розслідує, чи допомагало керівництво держави втекти судді-"баночнику" Чаусу до Молдови

У ДБР додали, що зараз відбувається досудове розслідування, зокрема перевірка оприлюднених фактів.

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань зареєстрували кримінальне провадження щодо організації можливого незаконного вивезення групою осіб судді Миколи Чауса через державний кордон України до Молдови.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державного бюро розслідувань.

Зазначається, що ДБР відкрило кримінальне провадження за поширеною в ЗМІ інформацією, що до організації незаконного вивезення судді може бути причетне колишнє керівництво держави.

У ДБР додали, що зараз відбувається досудове розслідування, зокрема перевірка оприлюднених фактів.

Читайте такожЗеленський і прем’єр Молдови обговорили екстрадицію судді-"баночника" Чауса

Провадження відкрито за статтями про незаконне переправлення осіб через державний кордон України у спосіб, небезпечний для життя чи здоров'я особи, яку незаконно переправляли через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища (ч.2 ст.332 Кримінального кодексу України); та про зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, 18 липня видання "Страна.ua" оприлюднило інтерв'ю з "високопоставленим поліцейським, близьким до екс-президента" Антоном Шевцовим, який був звинувачений у держзраді та намагався виїхати до Росії.

Він розповів виданню, що особиста охорона екс-президента Петра Порошенка нібито таємно вивезла суддю Чауса до аеропорту, де він без проходження контролю пересів на літак та полетів до Молдови.

Як повідомляв УНІАН, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса під час отримання хабаря у сумі 150 тис. дол. (понад 3,7 млн грн) за ухвалення вироку в інтересах підсудних. Він тримав гроші у скляній банці.

6 вересня 2016 року Верховна Рада дала згоду на затримання судді та притягнення його до кримінальної відповідальності. Однак Чаус, скориставшись суддівським правовим імунітетом, залишив територію України. Його було оголошено у розшук. Пізніше Чауса було затримано за екстрадиційним запитом України у Молдові.

6 жовтня 2016 року Комісія з проблем громадян і надання політичного притулку при президенті Молдови відхилила запит Чауса про надання йому політичного притулку.

28 листопада 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Чауса з посади судді Дніпровського райсуду Києва.