"Право керувати всім світом": Єльченко розповів про перспективу скасування права вето в Радбезі ООН

Для того, щоб скасувати право вето Росії, необхідно внести зміни до статуту ООН. Однак жодна з країн-п‘ятьох постійних членів не захоче позбавитись від "права керувати всім світом".

Про це розповів постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко, повідомляє Радіо Свобода.

Читайте такожЄльченко розповів, від чого залежить можливе позбавлення РФ права вето у Радбезі ООН

"Що стосується права вето, то йдеться, звичайно, не тільки про Російську Федерацію, а про всіх п’ятьох членів Ради безпеки. Якщо б ми говорили про необхідність скасування права вето щодо однієї конкретної країни, можливо, вдалося б це швидше зробити, але оскільки це стосується всіх 5 країн, то зрозуміло, що ніколи жодна з них не відмовиться добровільно від такого права. Права, як раніше говорили, керувати всім світом", - зазначив він.

За його словами, для того, щоб скасувати право вето, треба внести зміни до статуту ООН.

"Але, дійсно, оскільки рішення Ради безпеки є обов’язковими для виконання, то ця основна п’ятірка, яка вирішує долі інших країн, регіонів, вважає, що це право вето є запобіжником того, щоб хтось у них це право не відібрав. А якщо говорити юридичною мовою, для того, щоб скасувати право вето, треба внести зміни до статуту ООН. Для того, щоб внести ці зміни, треба про них спочатку домовитись, потім, згідно з ти же статутом, має бути скликана конференція усіх країн-членів ООН, яка має це затвердити, а після цього всі парламенти, тобто, 193 парламенти мають ці зміни ратифікувати. Уявіть собі, скільки це забере часу, навіть якщо буде така згода і така готовність", - пояснив Єльченко.

Разом з тим, він додав, що, на його думку, "розмови ці припиняти не варто, тому що світ не стоїть на місці, хто знає, що буде через 5-10 років, і треба тримати п’ятірку в постійному тонусі. Щоб вони розуміли, що не всі згодні з сьогоднішньою ситуацією".