"Вагнерівцев" затримали в Білорусі 29 липня / скріншот з відео

Про це йдеться на сайті Генпрокуратури РФ.

Відзначається, що російські найманці повернуті за клопотанням генерального прокурора Російської Федерації.

"Відповідно до клопотання Генерального прокурора Російської Федерації Краснова І.В. від 05.08.2020 в порядку, передбаченому Мінською Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993, тридцять два громадянина Російської Федерації, які були раніше затримані на території Білорусі, перетнули державний кордон Російської Федерації і в даний час знаходяться на території Росії", - йдеться в повідомленні.

Тридцять третій громадянин Росії, який має також білоруське громадянство, залишився на території Республіки Білорусь.

Читайте такожГенпрокурори України і Білорусі обговорили майбутнє затриманих під Мінськом "вагнерівців"

Група "Вагнера" в Білорусі: що було раніше

  • 29 липня співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали під Мінськом 32 російських бойовика з ПВК "Вагнер" і ще однієї людини на півдні країни. За повідомленням ЗМІ, серед них були і ті, хто воював проти України на Донбасі.
  • За даними правоохоронних органів Білорусі, надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії. При собі кожен росіянин мав невелику ручну поклажу, і на всіх - три великих важких валізи, завантаження яких транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.
  • Білоруська влада стверджує, що затримані пов'язані з приватної військової компанією "Вагнер". Проти них вже порушено кримінальну справу про підготовку терактів, вони дають свідчення.
  • Білорусь просить українську владу перевірити причетність затриманих під Мінськом більше 30 росіян до скоєння злочинів в Україні.
  • 30 липня в Офісі президента заявили, що українська сторона звернеться до Республіки Білорусь з клопотанням про екстрадицію бойовиків російської ПВК "Вагнера", яких підозрюють у військових злочинах на території Донбасу, з дотриманням всіх передбачених процедур.
  • 31 липня 2020 року Офісом Генпрокурора до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь направлено повідомлення щодо намірів запитувати видачу 28 осіб, а також прохання затримати їх до отримання екстрадиційного запиту.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram