Фокин готов войти в состав ТКГ / скриншот

Перший український прем'єр-міністр Вітольд Фокін вирішив брати участь в переговорах Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України.

Про це Фокін розповів у коментарі виданню "Гордон".

За його словами, дане рішення далося дуже важко, в тому числі через неоднозначну реакцію на призначення в ТКГ Леоніда Кравчука.

"Але я твердо вирішив погодитися, вважаю за честь у фіналі свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині. Для мене Батьківщина - це Україна і її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським", - заявив Фокін.

Читайте такожКравчук прийшов на зустріч делегації ТКГ з екс-прем'єром Фокіним, який "багато дивиться телевізор" – Гармаш

Про своє рішення Фокін має намір проінформувати главу Офісу президента Андрія Єрмака в ході сьогоднішньої зустрічі. Саме Єрмак, за словами Фокіна, запропонував йому брати участь в роботі ТКГ.

"Він запросив нас разом з Кравчуком тиждень тому. Тоді я відповів, що для початку повинен зустрітися з Леонідом Макаровичем сам на сам, з'ясувати позиції, узгодити точки зору. Тому що ТКГ - це не ристалище для дискусій. Там повинні бути люди, які прагнуть досягти миру, а не створювати додатковий політес. І після зустрічі віч-на-віч з Кравчуком я скажу, як ставлюся до цього запрошення. Така зустріч відбулася. І сьогодні я повідомлю про своє рішення ", - зазначив він.

Читайте такожКравчук назвав два перших кроки на переговорах по Донбасу

Фокін також розповів, що готовий разом з іншими політиками відвідати окупований Донбас для переговорів.

"Я, як і Леонід Макарович, впевнений, що досягти миру можливо, коли ми подивимося один одному в очі. Треба їхати на Донбас і запрошувати людей сюди. Я особисто, якби мені таке запропонували, погодився б з групою фахівців і політиків поїхати на окуповану територію і поговорити з людьми, зрозуміти їхню позицію, спробувати знайти можливість піти їм назустріч, але, безумовно, без шкоди для інтересів і суверенітету України ", - сказав екс-прем'єр.

Як повідомляв УНІАН, раніше Леонід Кравчук заявив, що учасником Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу може стати перший прем'єр-міністр України (1990-1992 рр.) Вітольд Фокін.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram