Зеленський звернувся до Разумкова з проханням провести позачергове засідання ВР / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня для розгляду президентського законопроекту щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Президент звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня, після Дня Незалежності України, та закликав народних депутатів підтримати президентський законопроект щодо збільшення розміру мінімальної заробітної платні», - йдеться в повідомленні.

Зеленський наголошує, що збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн, яке передбачене президентським законопроектом, - це перший етап. Впродовж 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення.

«Впевнений, що депутати проголосують законопроект, поданий від президента України, за збільшення мінімальної заробітної плати до п'яти тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми - збільшення з 2021 року до шести тисяч гривень. І впродовж 2021 року буде третя частина - ми збільшимо до шести з половиною тисяч гривень», - розповів глава держави.

Читайте такожРазумков відреагував на скарги нардепів щодо "малої" зарплати

За словами президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.

«Це певні кроки у напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин продовжується, але після серйозної паузи, коли понад два місяці не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трішки підтримати людей», - зазначив Зеленський.

Позачергова сесія Верховної Ради

  • В кінці липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ініціюватиме позачергову сесію Верховної Ради для ратифікації меморандуму про надання Україні макрофінансової допомоги. Імовірними датами сесії називалися 20-і числа серпня.
  • В Офісі президента заявили, що в кінці серпня пройде позачергове засідання Ради для розгляду змін до державного бюджету. Йдеться про підвищення мінімальної зарплати в країні до 5 тисяч гривень з 1 вересня.
  • Вчора, 11 серпня, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев допустив, що народні депутати зберуться на позачергову сесію 25 серпня.
  • Згодом перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко сказав, що 24 серпня засідання Верховної Ради не буде, перелік питань на позачергову сесію 25 серпня ще обговорюється.
  • 6 серпня Зеленський ініціював внесення змін до держбюджету для підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн із 1 вересня цього року.