Сьгодні Зеленський вніс до Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу КСУ / фото УНІАН

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов не має сумнівів, що до рішення Конституційного Суду щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування має стосунок Росія.

Про це Данілов сказав в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".

"Я вчора, виступаючи на засіданні Ради національної безпеки та оборони, наголосив, що ми відслідковуємо чіткі дії певної групи осіб, які спрямовані на знищення державності Україна", - зауважив Данілов.

"Такі рішення, які приймаються цими особами (суддями Конституційного Суду - УНІАН), вони саме на це направлені. І повірте, пройде час, все стане на свої місця, і буде зрозуміло, хто за цим стоїть. Те, що у цьому, велика вірогідність, бере участь країна-агресор, у мене в цьому сумнівів майже немає", - додав він.

"Вони мають розуміти, що приймати такі рішення без консультацій... але консультації, вони мали, як державні люди, обов'язково провести", - наголосив Данілов.

Читайте такожДанілов про скандальне рішення КСУ: існує план проти основ української державності

Скандальне рішення КСУ щодо незаконного збагачення: що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Утім, 29 жовтня ввечері Кабінет міністрів зобов’язав НАЗК відновити публічний доступ до Єдиного реєстру електронних декларацій.
  • Конституційний суд 28 жовтня оприлюднив текст рішення, ухваленого Великого палатою КС у складі 15 суддів.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.
  • Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду. У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів". Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram