Зеленський виступив на форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя" / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Президент України Володимир Зеленський анонсував переведення в онлайн більшості бюрократичних процедур в судовому процесі та створення так званого "суду в смартфоні".

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив під час виступу на всеукраїнському форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя".

За його словами, одним із викликів для судової системи є усунення зловживань та забезпечення прозорості суду.

"Я вважаю, що дієвим кроком на цьому шляху можуть стати ІТ-рішення. За аналогією з державними послугами в смартфоні ми прагнемо і обов’язково зробимо "суд у смартфоні". Більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань", - наголосив Зеленський.

Законопроекти Зеленського щодо роботи судової системи України

Читайте також"Довела свою непридатність": Рада розгляне питання судової реформи після нарікань Зеленського

  • 13 лютого прес-служба Офісу президента заявила, що глава держави Верховній Раді підтримати три законопроекти для розв'язання проблемних питань у судовій системі.
  • У разі ухвалення першого законопроекту всі судові спори, в яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду Києва і будуть передані Верховному суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика палата Верховного суду.
  • Другий законопроект передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.
  • Третім законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram