Соціологи розповіли про думку українців щодо ВЕЗ на Донбасі / фото REUTERS

Більшість громадян України не підтримують створення у Донецькій і Луганській областях вільної економічної зони (ВЕЗ).

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 17 до 19 жовтня.

Читайте такожКравчук пояснив, навіщо Зеленський вирішив запитати українців про Донбас

Респондентів запитували за формулюванням, яке пропонується в опитуванні президента 25 жовтня: «Чи підтримуєте ви створення у Донецькій і Луганській областях вільної економічної зони?».

Разом з тим респондент міг обрати варіант «Важко сказати», а також відмовитися відповідати.

За результатами опитування, 45,3% респондентів не підтримують створення вільної економічної зони на Донбасі, 33,5% – підтримують. 20,5% опитаних обрали відповідь «Важко сказати».

Як зазначають соціологи, рівень підтримки зростає з заходу на схід країни – від 27% до 46%.

Опитування проводилось методом CATI (телефонні інтерв'ю) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 505 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 4,5% для показників, близьких до 50%, 3,9% — для показників, близьких до 25%, 2,7% — для показників, близьких до 10%.

Опитування 25 жовтня від Зеленського

  • В рамках запропонованого президентом загальнонаціонального опитування 25 жовтня українців запитуватимуть про їхнє ставлення до створення на Донбасі вільної економічної зони.
  • В Офісі президента заявили, що створення на підконтрольній частині Донбасу вільної економічної зони може суттєво вплинути на темпи реінтеграції тимчасово окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram