Жодного прокурора з фейковою інвалідністю на Хмельниччині не звільнили

Питання щодо можливих фактів неправомірного отримання інвалідностей серед 67 прокурорів Хмельницької прокуратури залишається не з’ясованим.

Офіс Генерального прокурора не зміг встановити факт неправомірного отримання інвалідностей у жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. 

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК), посилаючись на відповідь Офісу Генпрокурора на їх запит. ЦПК відправив запит до Офісу генпрокурора, щоб дізнатися результати службового розслідування з даного питання. Офіс Генпрокурора повідомив, що не зміг навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. 

"З огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні", – сказано у висновку за результатами службового розслідування.

"З відповіді на попереднє питання ясно: Генпрокуратура не змогла підтвердити підробку інвалідності, а отже і звільнити прокурорів "з інвалідністю" не могла б", - зазначають в ЦПК.

Скандал навколо хмельницьких прокурорів

Після гучних викриттів керівників МСЕК на корупції, зокрема в Хмельницькій області, стало відомо, що в десятків співробітників прокуратури є інвалідність, за яку вони отримують великі виплати. 

Народна депутатка Інна Совсун розповідала, що прокурори мали "лазівку" в законодавстві ще з 2001 року, завдяки якій отримували найбільші виплати по інвалідності. Вона наголосила, що таких пенсій немає навіть у військових. 

Після засідання РНБО, присвяченого корупції в органах МСЕК генпрокурор Андрій Костін подав у відставку. Велося внутрішнє розслідування щодо цієї ситуації.

За даними Офісу генерального прокурора за підсумками внутрішнього розслідування, станом на 11 листопада 2024 року в органах прокуратури всіх рівнів працюють 523 людини з інвалідністю. 

Зазначається, що цей показник становить менш ніж 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурах. Значне перевищення цих чисел фіксується в прокуратурах на Хмельниччині та Черкащині – 29% та 27% відповідно. 

Вас також можуть зацікавити новини: