этот материал доступен на русском

Politico: Командир «Аполлон 8» не вірить у здатність людства колонізувати Марс

15:23, 08 січня 2019
Наука та IT
1845 0
Астронавти "Аполлона 8" вважають, що NASA потрібно повернутися на Місяць / NASA, Charles M. Duke Jr.

Зокрема, про це в інтерв’ю Politico сказав колишній капітан військово-морських сил США і астронавт «Аполлона 8» Джим Ловелл, який також прославився тим, що запобіг катастрофі на борту «Аполлона 13». Він наголосив, що будь-яка місія на Марс буде вимагати розвитку технологій, які б перевершували всі очікування.

«Щоб це зробити, було б добре продовжити програму польотів на Місяць, збудувати інфраструктуру і архітектуру», - сказав він.

Читайте такожАстронавт «Аполлона 8» назвав ідею відправити людей на Марс «дурною»

У свою чергу, відставний полковник ВПС США і командир екіпажу «Аполлона 8» Френк Борман допускає, що людство здійснить політ на Марс. Але ідею колонізації сусідньої планети він називає «маячнею».

«Я сподіваюся, що одного дня на Марсі з’явиться людський слід. Але я не думаю, що це станеться скоро», - сказав він.

«Але твердження про колонізацію Марса – це маячня. Сумніваюся, що там хоч колись буде збудована цивілізація», - додав Борман.

Він також нагадав, що програма «Аполлон» була успішною і змогла відправити людей на Місяць лише тому, що у NASA в ті часи було непохитна мета перемогти СРСР у космічній гонці. Сьогодні ж, за словами астронавта, американська космічна агенція не може скласти потрібний довгостроковий план і здобути підтримку для нього.

Читайте такожNASA спрогнозувало постійну присутність США на Місяці через 10 років

«NASA не може сформулювати послідовну місію з тих часів. Кожен президент обіцяв підтримку дослідженню космосу, але жоден з них не давав належне фінансування. Сподіваюся, з’явиться якийсь послідовний план повернення на Місяць, а потім польоту на Марс. Але вони повинні відмовитися від постійної зміни програми», - сказав командир «Аполлона 8».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram