этот материал доступен на русском

Нобелівського лауреата позбавили почесних звань за расистські висловлювання

21:43, 13 січня 2019
Наука та IT
1775 0
Раніше нобелівський лауреат вже висловлювався негативно щодо негроїдної раси / фото wikipedia.org

Про це повідомляє BBC.

Відзначається, що біолог в одній з нещодавніх передач заявив, що гени нібито впливають на відмінність між середнім IQ представників європеоїдної та негроїдної рас. У лабораторії Колд Спрінг Харбор, яку колись очолював Вотсон, назвали слова 90-річного вченого бездоказовими і необдуманими.

Читайте такожОстаннім страхом Хокінга була поява "надлюдей" завдяки модифікації ДНК

Раніше нобелівський лауреат вже висловлювався негативно щодо негроїдної раси. Так, в 2007 році він заявив, що майбутнє Африки представляється йому досить сумним.

«Соціальна політика ґрунтується на припущенні, що їх інтелект відповідає нашому (інтелеку європеоїдної раси, - ред.). У той час як тестування показують, що це не так", - заявив тоді вчений.

Як підкреслював Вотсон, він сподівається, що всі люди рівні, але "кому доводилося мати справу з чорношкірими підлеглими, той знає, що це не так".

Читайте такожЛюди досі еволюціонують і навіть швидше, ніж раніше

Після цих висловлювань американський вчений втратив посаду в лабораторії Колд Спрінг Харбор, однак зберіг почесні звання після вибачень.

Нагадаємо, що Джеймс Вотсон отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини 1962 року спільно з Френсісом Лементом і Морісом Вілкінсом за відкриття структури молекули ДНК. У 2014 році він продав свою медаль, заявивши, що наукове співтовариство затравило його за висловлювання про раси та інтелект. В даний час він відновлюється після автоаварії і, за деякими даними, "дуже погано усвідомлює те, що відбувається".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter