этот материал доступен на русском

Водопровідники знайшли в данському Ольборзі середньовічний меч (фото)

16:25, 07 лютого 2019
Наука та IT
1043 0
В Данії під час будівельних робіт знайшли меч XII століття / Фото nordmus.dk

Читайте такожУ львівському підземеллі знайшли середньовічний меч

Про це повідомляє N+1, посилаючись на Історичний музей Північної Ютландії. Зазначається, що артефакт знайшли інженери-водопровідники на одній із центральних вулиць міста під час проведення будівельних робіт.

Передбачається, що зброя була викута в XII–XIV століттях. Меч був дуже високої якості і добре зберігся до наших днів. Вірогідно, його викував вправний майстер. Дозволити собі таку зброю могли тільки заможні люди.

Меч важить близько кілограма. Довжина клинка становить 93 сантиметри, довжина всього меча — 112 сантиметрів. Збереглася гарда і кульоподібне руків'я меча. На думку фахівців, мечем, ймовірно, скористалися лише кілька разів.

nordmus.dk

За словами співробітників музею, мечі зазвичай знаходять у похованнях аристократів, а не на вулицях. Цей артефакт знайшли на вулиці, в культурному шарі XIV століття. Припускається, що власник впустив його в бруд під час однієї з битв і втратив під час відступу або втечі.

Раніше в сирійському замку хрестоносців Крак-де-Шевальє знайшли таємну кімнату, точне призначення якої поки що не встановлено.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter