этот материал доступен на русском

Собаки успадкували від вовків здатність співпрацювати з людьми

18:48, 14 березня 2019
Наука та IT
1984 0
Одна особливість відрізняє собак від вовків / УНИАН

Собаки завдячують свій кооперативний характер «внутрішньому вовку». Як показало дослідження, вовчі щенята, які зростали поруч з людьми, набули цієї здатності. Однак, в процесі одомашнення тих вовченят, які підкорялися людям, відбирали для розведення. І саме це зробило сучасних собак такими вірними друзями людства.

Як пише BBC, про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Scientific Reports. Сірі вовки в Центрі дослідження вовків у Відні не гірше співпрацювали зі своїми тренерами, як і собаки. Але на відміну від собак вони не просто виконувати те, чого їх вчили люди, а й виявляли бажання вигадувати і випробовувати власні тактики у виконанні завдань.

Читайте такожМаленьких собак викрили в тому, що вони видають себе за великих, коли мітять територію

«Це демонструє, що якщо вовки схильні проявляти ініціативу і брати на себе роль лідера, собаки скоріше чекають, щоб подивитися, що зробить людський партнер, а потім повторюють його поведінку», - сказав вчений Інституту Конрада Лоренца Фредеріке Ранге.

Близько 30 тисяч років тому вовки наблизилися до окраїн людських стоянок в пошуках недоїдків. Подальший процес «приборкання», одомашнення і селективного розведення поступово почав змінювати природну поведінку вовків. Їхній генетичний код змінився і вони поступово перетворилися на собак у тому вигляді, в якому ми їх знаємо сьогодні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter