этот материал доступен на русском

Пілот «Аполлона 11» показав невідоме досі фото команди першої висадки на Місяці

19:31, 18 червня 2019
Наука та IT
3303 0
Аполлон 11 / Twitter/Michael Collins

Майкл Коллінз – один з трьох членів екіпажу історичної місії «Аполлон 11» - опублікував невідоме досі фото NASA. На знімку він, Баз Олдрін і Ніл Армстронг разом позують в скафандрах. Як зізнався сам астронавт, він випадково знайшов старий знімок в коробці.

Як пише Newsweek, фото було зроблене в 1969 році. Астронавти на ньому зображені в повний зріст поруч з макетом Місяця. На фото також є автограф Коллінза, який не спускався з Армстронгом і Олдріном на природний супутник Землі, а лишався на борту материнського корабля.

«Екіпаж. Знайшов це на дні коробки. Не думаю, що NASA хоч колись використовувала цей знімок», - написав Коллінз на своїй сторінці в Twitter.

Читайте такожThe Guardian: Ніл Армстронг міг не стати першою людиною на Місяці

Публікація фото відбулася дуже вчасно, оскільки цього року місії «Аполлон 11» виповнюється 50 років. Тим більше, якщо зауважити, що знімок не був доступний для людських очей всі ці п’ять десятиліть. Жоден з учасників місії дійсно не пригадують фото Коллінза. Ніхто не бачив його ані в архіві NASA, ані в жодних записах.

Видання зауважує, що у фото з трьома астронавтами немає нічого надзвичайного. Їх було чимало. Однак, з певної точки зору знімок Коллінза особливий. Перш за все тому, що Коллінз на ньому стоїть окремо від Армстронга й Олдріна.

Читайте такожАстрономи знайшли загублений модуль "Аполлона 10" в космосі

На більшості знімків команди «Аполлона 11» вони зазвичай сидять чи стоять разом. Ще одна цікава особливість – Армстронг по-дружному поклав руку на плече Олдріна. А широко відомий факт, що хоч вони один одного і поважали, назвати їх близькими друзями важко попри те, що вони разом брали участь в історичній місії.

Насправді Коллінз раніше описував відносини між Армстронгом і Олдріном як такі, що могли б існувати між «нейтральними незнайомцями» чи «дружніми незнайомцями».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter