этот материал доступен на русском

Загадковий шматок стародавнього скла у Британії виявився родом з Криму

19:31, 23 липня 2019
Наука та IT
1949 0
Знайдене в Британії римське скло походить з Криму / Facebook/Chedworth Roman Villa - National Trust

Фрагмент римської пляшки був настільки рідкісним, що експерти з усього світу два витратили два роки на те, щоб з’ясувати його походження. Як виявилося, сучасні археологи знайшли його за тисячі кілометрів від місця виготовлення.

Як пише The Guardian, шматок зеленого скла з візерунком виявили серед руїн римської вілли в селі Чедворт у Великій Британії. Знахідка здивувала вчених. Адже нічого подібного на британській території ніколи не розкопували.

Читайте такожАрхеолог пояснив суть драконового скла з «Гри престолів» і як з нього робити зброю

Як виявилося, пляшку виготовили на в регіоні Чорного моря на території сучасної України. Пляшка, якій 1800 років, вірогідно використовувалася для зберігання екзотичних парфумів. Те, що цей предмет подолав такий далекий шлях з України, проливає світло за заможність і впливовість людей, які жили в Чедворті. Вважається, що розкопана в селі вілла найстарша римська будівля такого типу на британській території.

За словами археолога Ненсі Грейс, фрагмент пляшки доводить, що мешканці вілли «підтримували зв’язок з віддаленими регіонами Римської імперії й бажали демонструвати свій вплив».

«Дивовижно, що такий маленький фрагмент розповів нам так багато», - сказала вона.

Скло виявили влітку 2017 року. Але до цього часу ніхто не міг виявити його походження, оскільки воно рідкісне. Фрагмент відправили одному з головних експертів зі стародавнього римського скла професору Дженніфер Прайс, яка, у свою чергу, звернулася за порадою до інших експертів у цій галузі з усього світу.

Читайте такожУ Китаї знайшли стародавні "ксеноморфні" черепа

Детальний аналіз британської знахідки показав, що вона була частиною продовгуватої пляшки овальної форми з гострим конусом на кінці. Прайс виявила, що цей опис відповідає відновленій пляшці у формі риби, яка зберігається в Музеї скла Корнінга в Нью-Йорку. На додачу до раритетності єдиний інший зразок таких римських пляшок був виявлений в Криму. Посудину знайшли у похованні, датованого другим століттям нашої ери в Херсонесі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter