этот материал доступен на русском

Міжнародні IT-компанії попереджають про поширений вид «телефонного» шпигунства через SMS-повідомлення

06:58, 17 вересня 2019
Наука та IT
1257 0
Ілюстрація / REUTERS

Міжнародні IT-компанії попереджають українців про необхідність вжиття заходів обережності у зв'язку з поширеним «телефонним» шпигунством через спеціальні SMS-повідомлення, відкривши які, користувачі, самі того не знаючи, надають зловмисникам доступ до своїх персональних даних.

Як повідомила у відповідь на запит УНІАН прес-служба одного з провідних розробників антивірусного програмного забезпечення - словацької компанії ESET, подібний вид шахрайства можливий через виявлені минулими вихідними ірландськими фахівцями з AdaptiveMobile Security уразливості в SIM-картах абонентів.

«Ця вразливість присутня у великій кількості смартфонів з різними операційними системами у всьому світі. Вона дозволяє отримувати і обробляти спеціально створені SMS-повідомлення, за допомогою яких можна шпигувати за певними особами без їх відома... Виправити цю проблему можуть мобільні оператори за допомогою блокування таких специфічних повідомлень з командами S@T Browser», - наводить прес-служба слова дослідника ESET Лукаша Стефанко.

Ірландські фахівці зафіксували подібні атаки на пристрої всіх провідних виробників смартфонів, а також гаджети інтернету-речей з SIM-картами.

При цьому точно дізнатися, чи шпигували за вами раніше, неможливо.

Прес-служба ESET повідомила, що, попри те, що захистити телефон від такого злому на всі сто відсотків неможливо, користувачам необхідно дотримуватися низки рекомендацій для того, щоб не входити в потенційну групу ризику.

Читайте такожЕксперт з кібербезпеки Ондрей Кубович: Кожен прилад з нашого оточення, який має до нас фізичний доступ, якщо він підключений до Інтернету, в кінцевому рахунку, дає кому завгодно необмежений доступ до нас

Насамперед, необхідно регулярно оновлювати операційну систему телефону, використовувати складні та надійні паролі для захисту облікових записів в соціальних мережах, поштових скриньках та додатках інтернет-банкінгу, а також завантажувати на телефон додатки перевірених розробників.

Компанія ESET настійно рекомендує українцям не відкривати підозрілі листи і SMS-повідомлення від невідомих відправників. Найбільша кількість таких повідомлень надходить в сезон активних знижок та акцій в торгових мережах.

Прес-служба додала, що використання антивіруса для телефону – необхідна умова для захисту своїх даних і засобів.

«Якщо раніше телефон був пристроєм виключно для підтримки зв'язку, то зараз це повноцінний комп'ютер, який зберігає і використовує особисту інформацію користувача у відкритому вигляді. Тому спеціалісти ESET рекомендують використовувати надійне рішення ESET Mobile Security для Android, яке містить найбільш сучасні компоненти для забезпечення безпеки смартфонів», - підкреслюють у компанії.

Так, за даними компанії ESET, цей антивірус захищає телефон від різних загроз зі скануванням у режимі реального часу, надає звіт про безпеку, а також можливість віддаленого блокування додатків і включення сирени.

Як повідомляв УНІАН, згідно з інформацією компанії Eset, в Україні щодня фіксується близько 300 тис. нових кіберзагроз для інформаційної безпеки. При цьому, знайти хакерів-зловмисників вкрай складно, компаніям залишається лише проводити щохвилинні моніторинги на предмет виявлення кіберзагроз з метою їх подальшого блокування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter