этот материал доступен на русском

Апарат NASA безпрецедентно наблизився до Сонця і надіслав дані

18:52, 05 грудня 2019
Наука та IT
3749 0
Апарат NASA притул підлетів до Сонця / фото: Rainee Colacurcio

Апарат Parker Solar Probe американської космічної агенції підлетів до Сонця ближче, ніж будь-який зонд до цього часу. Він вже прислав на Землю перші дані, зібрані на краю пекельної атмосфери зірки.

Як пише The Guardian, ця інформація дає нові підказки вченим щодо низки давніх таємниць. Приміром, чому атмосфера Сонця, яку також називають короною, в сотні разів гарячіша, ніж його поверхня. Також тепер дослідникам точно відоме походження сонячного вітру.

Читайте такожАстроном віщує самознищення людства до загибелі Землі від вибуху Сонця

"Перші три контакти сонячного зонду, які ми наразі провели, були надзвичайними", - сказав професор фізики Стюарт Бейл з Каліфорнійського університету, який очолив аналіз даних з інструментів на борту Parker Solar Probe.

"Ми бачимо магнітну структуру корони. Це дозволяє нам дізнатися, що сонячний вітер виникає з невеликих дірок у ній. Ми бачимо імпульсивну активність, великі струмені, які, на нашу думку, пов'язані з виникненням сонячного вітру. І ми також здивовані жорсткістю пилового середовища", - додав він.

Читайте такожАпарат Voyager 2 вперше прислав дані з-за меж Сонячної системи

Впродовж наступних шести років апарат завбільшки з автомобіль буде рухатися по ще ближчій до Сонця орбіті. Врешті він пролетить так близько, що технічно "доторкнеться" до зірки. Нажаль Parker Solar Probe не зробить фото Сонця, наблизившись так близько. Оскільки його камера просто розплавиться. Однак, зонд буде збирати дані про потоки заряджених частинок у сонячному вітрі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter