Субота,
21 жовтня 2017
Наші спільноти

У таблицю Менделєєва додали чотири нових елементи

Відкриті 113-й, 115-й, 117-й і 118-й елементи таблиці Менделєєва мають умовні найменування: унунтритій, унунпентій, унунсептій і унуноктій. Постійні назви можуть бути прийняті в найближчі місяці.

Фото osvita24.info
Останнє додавання в таблицю Менделєєва було зроблено в 2011 році / Фото osvita24.info

Таблиця Менделєєва поповнилася чотирма елементами зі 113-м, 115-м, 117-м і 118-м атомними номерами, повідомляється на сайті Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (IUPAC), передає РИА Новости.

Особлива складність в отриманні нових елементів полягала в тому, що вони розпадаються на раніше невідомі ізотопи легших елементів, які ще належить визначити. Всі чотири нові елементи були синтезовані штучно. У природі не існує елементів важчих за уран, тобто з атомними номерами (числом протонів в ядрі атома) більш як 92. Їх одержують шляхом штучного синтезу.

Вчених з інституту RIKEN визнали творцями 113-го елемента таблиці Менделєєва, який може бути названий "японієм". Наголошується, що це перший "японський" елемент таблиці Менделєєва.

Право назвати елементи з атомними номерами 115, 117 і 118, належить російсько-американській групі вчених з Об'єднаного інституту ядерних досліджень в Дубні, Ліверморської національної лабораторії в Каліфорнії і Національної лабораторії Ок-Рідж в Теннессі. Новим елементам присвоєні "тимчасові" назви унунпентій (ununpentium — Uup), унунсептій (ununseptium — Uus) і унуноктій (ununoctium — Uuo), а через п'ять місяців у періодичній таблиці з'являться їхні справжні імена і дволітерні позначення.

Останнє додавання в таблицю Менделєєва було зроблено в 2011 році, коли були відкриті елементи, зі 114-м і 116-м атомними номерами, названі флеровієм і ліверморієм.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку