Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

Боротьба з парниковим ефектом: в Ісландії навчилися перетворювати вуглекислий газ на мінерал

Вуглекислий газ, який входить до складу парникового, можна закачати в підземні свердловини, де він перетвориться на карбонати.

Juerg Matter/Science
Місце проведення експерименту в Ісландії / Juerg Matter/Science

Експеримент провели неподалік від геотермальної електростанції Хедлісхейді в Ісландії. Міжнародна група дослідників у рамках проекту Carbfix закачала тонни вуглекислого газу під землю. За 2 роки він перетворився на природні мінерали. Про це з посиланням на The Guardian пише "Новое время".

Вчені виявили в Індії сліди хижого динозавра, що жив 150 мільйонів років тому

Учасники проекту поєднали 230 тонн СО2 з водою і закачали одержаний розчин у свердловину глибиною 400-500 метрів. Під землею газ вступив в реакцію з базальтовою породою, що призвело до формування карбонатів (природних мінералів).

"Нам потрібно якось боротися з підвищенням рівня шкідливих викидів, а перетворювати їх у камінь, значить створювати постійне сховище", - розповідає Юрг Маттер з Саутгемптонського університету у Великобританії.

Дослідники стверджують, що за два роки приблизно 95% СО2 перетворилося у карбонати. Така швидкість вразила вчених, які припускали, що цей процес займе сотні або навіть тисячі років.

"Це був величезний сюрприз для всіх учасників проекту, - говорить Маттер. – Ми подумали: "Ух ти! Це дуже швидко"".

Вчені вважають, що придумана ними техніка позбавлення від СО2 може знайти застосування не тільки в Ісландії, оскільки базальтова порода широко поширена в світі.

"В майбутньому ми можемо використовувати цей метод на електростанціях в тих місцях, де багато базальту, а таких місць досить багато", - вважає Мартін Стут з Колумбійського університету, який також брав участь у проекті.

Єдиним недоліком нового методу є те, що для нього потрібно багато води: на кожну тонну СО2 потрібно 25 тонн води. Однак за словами Маттера, в процесі може використовуватися морська вода, і, принаймні, на прибережних ділянках проблеми в її нестачі не буде.

Перший успіх привів до розширення масштабу проекту. Тепер планують прибирати під землю по 10000 тонн СО2 щороку. Вони також збираються використовувати свій метод, аби позбавлятися від сірководню.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку